Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmeni mesicniho mladete Boa constrictor a manipulace?

Ahoj vsem cetl jsem toho spousu co je na internetu...ale jedna vec mi chybi, ktera se rozchazi az diametralne podle toho co je komu blizsi...
Moc by me pomohlo a zajimalo jak casto krmit mesicni mlade Boa Constrictor a po jake dobe po krmeni je vhodne s nim manipulovat?

Omluvte muj mozna stupidni dotaz ale radsi se 10x zeptam a vyslechnu si jak jsem omezeny :) nez aby udelal neco spatne a nejak zvireti ublizil..

Vcera vecer se poprve u me nazrala ma pomerne velke terarium (150x70x60), tak jsem se bal ze s tim bude problem, ale po tydeni skakavce skocila a zdlabla ji pak jeste asi 30 minut hledala jestli tam neni jeste jedna :) udelala mi radost...cely den je obligatne v keriku skoro u stropu :) a odpociva, vecer kolem 9 vyleze prolezete se po vetvich a jde zase chrnet...

za jak dlouho bych mel podle vas nakrmit znovu skakavkou? podle toho co mam nactene dam ji znova v utery nebo stredu...

jinak jeste teploty v terariu od 23-30 na vetsine mist je 26-29 pod vyhrevem je 38...vlhkost je 60-75% podle denni doby...Layla se zdrzuje nejvis v miste kde ma 28-30
svitim ji 13 hodin denne..v noci dohrivam Heat Glo zarovkou cervenou...nocni pokles jsou 1-3 stupne...

v terariu ma nekolik ukrytu na vyber...mam ji od ctvrtka takze ji netaham ven ani ji v terariu nijak neobtezuji aby mela klid na aklimatizaci, na noc ji prikryvam dekou sklo aby ji nerusil svit televize...

pocitam ze tak po 5-7 dnech bych ji chtel zacit zvykat na kontakt se mnou a na manipulaci... krmit bych chtel po 3-4 dnech dokud je mlade...

Pokud jste schledali nejake chyby nebo by jste mi neco doporucily budu hrozne moc rad za jake koliv pripominky a rady :)

Vsem moc dekuji co to docetli az sem :)za pripadne gramaticke chyby se omlouvam :)
jeste chovam Chameleona Jemenskeho a mel jsem Leguan Zeleneho :)

jeste jednou diky vsem
Změna předmětu, původně: Krmeni mesicniho mladete Boa Constrictor a manipulace? (halapremek)

Není ideální chovat tak malé mládě v takovém teráriu, ale při troše snahy to zvládnout snad půjde. Jinak 38 pod výhřevem se mi zdá až moc, klidně bych to stáhnul na 30, ale pokud má možnost si vybrat jiné teploty tak to taky zas takový problém není. V noci bych nepřitápěl a nechal poklesnout na pokojovku(18-22). Krmit bych doporučil 1-2 skákavky jednou za cca 7 dnů, klidně nepravidelně, ale určitě ne každé 3-4 dny.

takze muzu 2 skakavky za sebou? prislo mi ze ma hlad jeste...v terariu jsou teploty od 23-38...vim ze je terarium velke ale je pomerne clenite...pokud by to byl nejaky problem muzu ji dat do 50x30x30...jinak co se tyce te manipulace po jidle? za jak dlouho je vhodne a pro ni bezpecne s ni manipulovat? jeste bych se chtel zeptat jak dlouho ji mam zhruba nechat aklimatizovat? predem moc dekuji

1. Jo, pokud pak ještě šmejdí, není problém dát druhou.
2. No nějak nebezpečné to není, spousta lidí krmí v boxu a pak hada vrací do terária, při delším otravování může hrozit vyblití kořisti. Po pár dnech, kdy už kořist skoro stráví bych už se manipulace nebál a zvykal ho, pokud se chcete pokusit o nekousavého jedince, ale nepřeháněl bych to..

jak dlouho ji mam zhruba nechat aklimatizovat?

Jak to myslíte?

no ted nesaham do teraria chodim okolo skoro po spickach :) a davam ji cas aby si zvykla...jinak bych ji chtel zacit zvykat na manipulaci aby byla v pohode...cely den kdyz je v tom svem keriku ji nechci z nej mermo moci tahat takze manipulace prichazi v uvahu vecer po 20hod kdyz se zhasne tak vyleza

:) je to muj prvni had takze se snazim nic nezanedbat :) tak sem asi precitliveli pred chvilickou jsem ji ulozil kdyz jsem sel okolo tak prolejzala vetve kdyz jsem prisel bliz tak natahla ke sklu...tak jsem ji vzal ven spokojene tu po me lezla pak si vlezla pod krk a zacala usinat tak jsem ji dal do terarka...snad bude hodna :) udelam pro to maximum...

No tak to si dej pozor aby po tobě nevyjela, protože si pamatuje že "dostává kořist" za tmy a její predátorský pud by jí mohl navést na tvou ručku a jednoduše po ní skočit. Manipulaci "doporučuji" v době kdy had neočekává kořist tedy ve dne, ale i tak s opatrností. Někdo si také hada naučí krmit ve dne jako já u Krajty, takže si jí občas vyndám večer, aby byla zvyklá na manipulaci. Ale neříkám, že se jí nemůžeš věnovat večer, když je víc aktivní, zkus to a uvidíš jak bude reagovat.

kdyz davam korist zatukam na sklo, kdyz jdu manipulovat sahnu ji na hlavu...tak dokud je mala tak ji to snad naucim ;) dneska jsem se pomalu problizil rukou a polozil ji na hlavu, udelal jsem to v klidu takze ani necukala ani neesickovala :) tak snad budu uspesny, umyte ruce jsou samozdrejmosti... zkusim tedy v utery koupit dve tydeni skakavky a dat 2 a pak nechat 6-8 dni hlad...a zase...myslel jsem ze budu krmit jednou za 4 dni...ale kdyz rikate takhle...ak to zkusim

pach kořisti z Tebe cítit nesmí ani jiného domácího mazlíčka, ale to už Víš. Na hlavu bych asi moc nesahal, spíš na střed těla, hlavu má had zranitelnější proto si jí víc chrání, mohlo by mu to být nepříjemné. A u takového mláděte opravdu stačí 1x týdně krmit, no moc bych ho nepřekrmoval.

zdravím osobně krmím také jednou týdně ale střídám dny, k tomu terariu nemyslím si že je velké když má dost úkrytů tak je to v pohodě teplotu bych v noci nechal také na tu pokojovku těch 20-22 jak tu bylo řečeno...a jak řek malpolon tak nemusíš chodit po špičkách a zakrývat terarium tak jako tak si časem zvykne

Já jsem se se sháněním nějakých hopsavek pro hrozňu vůbec neobtěžoval, ale hned dostal dospělou myš kterou vklidu zvládl. To samozřejmě neplatí pokud máš nějakej poddruh mini hroznýška, napiš délku hada! 1x týdně krmit v poho stačí, až bude dospělej budeš rád když do něj něco nacpeš aspoň 2x do měsíce. Tu teplotu bych vůbec něřešil, normálně to v noci vypni a je to, hrozňa při pokojové teplotě určitě nezmrzne. A svítit 13 hod denně se mě zdá dost, tak o 2 hoďky bych to stáhl. ČEZ už má dost miliard tak mu nepřidávej další.

Velhady si celkom hrube hady, preto mu daj kludne tu mys. Po krmeni ho nechaj tak 3-4 dni odpocivat; pri mladati aj menej. Ja by som pred krmenim urcite nebuchal na sklo a otvoril dvierka len tolko aby si dnu dostal mysku. Hluk robievaj skor ked s nou chces manipulovat. Ked jej ches vycistit terarium tak to tiez nejde uplne potich, skor pretom robis hluk. Tak aby bol tvoj had zvyknuty ze ked je v terariu hluk, bordel, dokoran orvorene dvierka, tak si to ty a nie korist. Ak sa bojis ze had si nevsimne ze na v terariu mys ( ked mu teda pred krmenim nezaklopes) tak si naokyle. Ten had tu mys zaregistruje okamzite, aj keby spal- to si vsimnes tak ze had zacnevyplazovat jazyk. Had dokaze v jednom metri kubickom vzduch zaznamenat jednu molekulu vône...