Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepřijímání potravy u Boa constrictor

máte někdo zkušenosti s nepřijímáním potravy u mládat boa C. ? zakoupil jsem mládě nz 09, hadíkžral naposled u chovatele a jáse marně snažím už 5 dní o krmení ve dne i v noci dnes jsem krmil násilně menším holetem aby se nesplasky střeva to by paknastal asi větší problém .myslíteže je to na veterinu nebo je had jen ve stresu z nového prostředí a podobně ? osobně chovám 8 kusů tohoto druhu ale nikdy sem se nesetkal s tím že by hrozna nechtěl žrát . :-/
Změna předmětu, původně: nepřijímání potravy u boa constrictor (halapremek)

Tak já nevím, ale začít násilně krmit hada protože nechce 5!!! dnů žrát, to mi nepřijde zrovna moc profesionální... a obzvlášť, když u předešlého chovatele už potravu samostatně přijímal. Taky jsem nikdy neslyšel, že by se po několikadenní hladovce muselo s hadem na veterinu a že mu hrozí splasknutí střev. Že by mi něco uniklo? :puff: Boas, jak dlouho chováš těch osm hroznýšů?

Hele, já bych neviděl problém ani v těch 17 dnech. Mláďata některých hadů (pokud se narodí trochu později v létě) dokonce ten rok nepřijímají potravu vůbec a poprvé žerou až na jaře po zimování. Dopřej mu čas než si trochu zvykne, zkus ho třeba nakrmit v nějaké tmavé menší krabici, ne v teráriu. Možná je opravdu trochu ve stresu.

v krabici jsem už zkoušel a nic jinak je mi dobře známo že někteří hadi mají po narození problémi s krmením mam guttky a lapropeltis ruthveni albino u nichbyli problémy ale o nich je to známé ale s tím hroznou mi to nejde na rozum myslím že ikdyž mu nic není apotvrdí mi to vetoš budu klidnej než aby pak bylo pozdě na případnou léčbu já do něj nevydím je možné že je nemocnej kdo ví mám ještě jedno mládě ze stejného vrhu a to žralo už dvakrát bez problémů

jj mám známého v jihlavě ten misnad řekne víc ,nemůžu říct že by v noci nešmejdil a v ruce je taky celkem aktivní ale znáš to pro jinýho když sáhnuzačne nasávat nahodí smyčku jako obvykle pro tohodle když sáhnutak si mě ani nevšimne mno počkámjestli budou nějaké výkaly a uvidím jinak díky ti za tvůj názor

Ahoj,klidně to může být velikostí terária. Pokud měl majitel mláďata v malých plastových dózách a krmil je v nich, může pak had přendaný do velké nádrže odmítat potravu stresem. Určitě to chce potravu nabízet v různé časové intervaly, pro hada mít odpovídající terárium s potřebnou DT-29°C a NT-21-22°C a dobrým úkrytem, ze kterého může na potravu číhat.Také záleží na tom, kde máš terárium umístěné,zda je na frekventovaném místě,nebo v místnosti,kam chodíš jen ty a občas. Určitě hadům moc neprospívá večerní blikání světla v místnosti, když máš třeba terárko v obýváku a sem tam večer rosvítíš. Každopádně to chce klid, úkryt a odpovídající velikost potravy.Někdy je i dobré,přikrýt přední stěnu terária, aby had nebyl rušen.Neboj,ani měsíc bez potravy mladému boa neublíží. L.

Mohu se zeptat od koho mas hada? mam mlade 5 dni doma je narozene v 11.2. 2009...bylo v mensi nadrzi s brachama a segrama dal jsem ho do pomerne dost velke nadrze 2 dni nechal aklimatizovat s tim ze bylo zalezle v kytkach a vylezalo jen na vecer kdyz se zhaslo...takze taky zadna aktivka po ruce smejdi a leze a zda se byt mirna...nerad bych to zakriknul...a co se zradla tyce v sobotu tydeni skakavka a po konzultaci budu krmit 2x skakavka za 6-8 dni...v sobotu jsem krmil v noci v terariu a dnes venku v lavoru a nebyl problem, akorat mela tendence vsechno zrat od zadku nastesti ji pak doslo ze to nepujde...jinak pokud pujde o solidniho chovatele urcite ti ji rad vymeni...nekde jsem to tu cetl ze mel had vrozenou vadu a chovatele hada vymenil...zalezi od koho ho mas a jestli to neni import ale domaci chov...

vim ze jsem ti nerekl nic noveho a moje zkusenosti jsou ciste teoreticke co mam nacteno, jenom jsem se chtel podelit o svoji zkusenost ktera je cerstva...jinak mam zkusenost se 3mi chovateli Boa...dej vedet jak pokracujete...

chci se jen zeptat poridila sem si samici Boa 2,5letou ma 150cm ...mam ji doma 2mesice hned ze zacatku me nejedla protoze se svlikala tak sem cekal ze po svleku zacne papat ale nic... zatim nepapa a uz je to mesic ,prijde me ze docela slabne...zkousela sem ji tam dat potravu tak po pulhodce si ji zacala teprve vsimat vzdy k ni dolezla aaz se hlavou dotikala potravy a nic... nesnedla... jak dlouho muze vydrzet? popr. co mam delat?
a u puvodniho majitele byla krmena mysma....

co mate delat?
1) napiste podminky v terariu - nemyslim odpoved typu: "dobre"... ale teploty max a min - substratu pod zarovkou a v nejchladnejsim rohu terarka, nocni a deni pokles, vlhkost, jak dlouho svitite atd
2) pokud je to zle = nejake priznaky jako hlen v nose, tlame, sypani, apatie, atd vyhledejte veterinare ktery se zabyva plazy...

podminky sepišu jen co se dostanu domu:) svitim cca 14hodin teplota v nejchladnejsim miste by mela byt kolem 25 stupnu v nejteplejsim napisu nevim ted presne:) substrat sou noviny
jinak hlen apatie a podobne se neobjevuje
krom toho nezajmu o potravu a popaleniny na cumaku ktera se nesvlikla po svleku(ja ji nepoppalila uz me tak prisla:() nema zadny priznaky
dekuji moc za odp.