Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Manipulace

Chci se zeptat mám 5 dní užovku asi 50 cm a pres den je zalezla v ukrytu a chvili po zhasnuti vylejza a smatra po terarku , chci se zeptat kdy ji muzu zacit brat do ruky , jestli mam jeste pockat nez si zvykne dyl nebo uz muzu

RITCHI - ja zase nevidim dvovod to skusat. Naco? Preco im nedopriat klud?

Velku oblubenost guttat vidim v tom, ze su cenovo dostupne, lahko zohnatelne, existuju nespocetne farby a vzory takze si moze vybrat kazdy co sa mu paci, vsade na internete o nich najdes mnoho informacii, ak im zabezpecis vhodne podmienky v terariu (ktore sa daju dosiahnut za pomoci ziarovky, misky s vodou a konarov) tak su spokojne, vacsinou niesu kusave, nedosrastaju gigantickych rozmerov a tak nieje ani problem so zhananim potravy. V kazdom pripade vsak pripravu pred kupou guttky netreba podcenit, lebo potom na fora pisu ludia prispevky typu "Moja uzovka nejak zosedla, ma aj nejake sede oci, to bude asi pieskom ktory ma terarku, asi sa jej dostal do oci. Co mam robit, je chora?" 8-)