Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Manipulace

Chci se zeptat mám 5 dní užovku asi 50 cm a pres den je zalezla v ukrytu a chvili po zhasnuti vylejza a smatra po terarku , chci se zeptat kdy ji muzu zacit brat do ruky , jestli mam jeste pockat nez si zvykne dyl nebo uz muzu

a naco si ma akoze zvykat? zvykne si akurat na to ze sa snou nemanipuluje a zostane placha . . . ked si si ju doniesol domov mal si ju dat do terarka za, den jej hodit primerane velku mysku ( alebo aj v ten isty den ) pockat dva tri dni nech to nevyvrati a mozes ju pomali zvykat na ruky . . . vtedy ked je aktivna ( predpokladam ze vecer) ju vzdy zober na chvilku von . . hraj sa snou v ramci normy a zase vracaj do terarka . . . zo zaciatku kratsie potom to mozes predlzovat . . to uvidis na jej reakciach ci ma obranny postaj, zrychlene dychanie atd. . . . proste si musi zvyknut ze jej nechces ublizit ked ju vytahujes . . a ona si za par tyzdnov zvykne ;)

Je dobre ze si ju nechal chvilu aklimatizovat. S tym krmenim hned v den kupi je dost mozne ze si to had nevezme- kvoli tomu ze je v novom prostredi ( a ci je vobec rozkrmena ). Ale myslim ze uz ju mozes kludne vytahovat. Moc s nou nerob pridke pohyby a moc sa s nou zo zaciatku nehraj, skor ju nechaj nech sa s tebou "hra" a lozi si po tebe, bude si istejsia, lebo sa moze volne pohybovat. Casom( potom ako si zvykne ze ju vytahujes) ju zacni zvykat na zlozitejsie manipulacie a mozes sa s nou "Hrat" ( ale nie je to VOBEC nevyhnutnost, lebo had bude vzdy trochu nepokojy- viac sa mu bude pacit ked bude spokojne sam si lozit .
PS: neviem ci si az taky bystrozraky ale ziztit zrychlene dychanie pri tak malom hadovy ( a tenkom ) je celkom umenie x)- nezabudaj ako dychaju hady ( naopak ako ludia )= nadych - chvylu prestavka -vydych - rychly nadych a zas prestavka...

AAA - priniest domov hada a hned mu hodit potravu? To je naozaj nezodpovedne.. Chudak je stresovany z prevozu, je stresovany z noveho prostredia a este aby bol aj stresovany z nejakej potravy co mu strcis rovno pred nos?
Treba mu dopriat kludne aj tyzden na aklimatizaciu.
HoulInVan - na ruky ju neber minimalne tri dni po nakrmeni a ked je zakalena, inak si ju kludne vyberaj :-)

sorac ale vzdy ked som si doniesol hada domov tak hned v ten den som mu predhodil papu :) a zatial niaky neodmietol, no mozno som mal len stastie . . ale ja to proste musim vskusat . . inac by som nezaspal . . samozrejme ine je ak mi dotycny od ktoreho kupujem povie ze had jedol predvcerom.

Protože je přeguttkováno. Sám mám momentálně 2 páry barevnejch guttát. A i přes to mi to začíná na burzách lézt i ušima - guttka, guttka, guttka a ještě jednou guttka. Pokud neznáš lepšího kandidáta rozšiř obzory ;-). Super hadi do začátkou jsou třeba boaedoni, heleny........ Nebo třeba z těch větších jsou to např. maurusy - taky zajímaví a cenově hodně ,,slabí´´ hadi - všichni hadi co jsem vyjmenoval jsou na cenové úrovní guttek. A co se barev týče - boaedoni se dají sehnat v široké barevnosti od kaštanové, rezavé, červené až třeba olivové, něco obdobnýho u helen - béžová, olivová, hnědá...

Tak že je přeguttkováno, v tom Ti dávám za pravdu. IMHO jestli to bereš takhle, v tom případě je i přeconstrictorováno a nejspíš i přeregiusováno... Což ani tak nepřekvapuje, protože jsou zrovna v kurzu a trh je jimi přímo zaplaven. Že jsou např. boaedoni super hadi už tady bylo řečeno několikrát, ovšem nejsem si ani zdaleka jist Tvým přesvědčením, že sehnat je v tolika barevných škálách je dneska stejně jednoduché, jako pořídit si barevnou guttku. Jestli jsou tak běžně k sehnání, proč ses nevyjádřil v tomhle tera.poradna.net vlákně, kde po barevných (ale i klasicky zbarvených) boaedonech pátrá dost lidí? :-|

RITCHI - ja zase nevidim dvovod to skusat. Naco? Preco im nedopriat klud?

Velku oblubenost guttat vidim v tom, ze su cenovo dostupne, lahko zohnatelne, existuju nespocetne farby a vzory takze si moze vybrat kazdy co sa mu paci, vsade na internete o nich najdes mnoho informacii, ak im zabezpecis vhodne podmienky v terariu (ktore sa daju dosiahnut za pomoci ziarovky, misky s vodou a konarov) tak su spokojne, vacsinou niesu kusave, nedosrastaju gigantickych rozmerov a tak nieje ani problem so zhananim potravy. V kazdom pripade vsak pripravu pred kupou guttky netreba podcenit, lebo potom na fora pisu ludia prispevky typu "Moja uzovka nejak zosedla, ma aj nejake sede oci, to bude asi pieskom ktory ma terarku, asi sa jej dostal do oci. Co mam robit, je chora?" 8-)