Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená nežere

Dobrý den, chtěl bych se zeptat.... Mám užovku červenou, stáří zhruba 3 roky, délka kolem 120 cm, pěkně rostlá, vše v pořádku. Ovšem před měsícem měla poslední myš a od té doby už jsem jí dával 3, vždy ji uškrtí a začne žrát, když je tak v půlce, vyvrhne ji zpět a nechá ji bejt. Mám o ní celkem strach, vím , že nemusí jíst třeba 2 měsíce, ale doposud jsem takový problém s ní neměl.... Děkuji za rady

Dobrý den,
potřebovala bych radu ohledně mé užovky. Je jí asi 6 měsíců a něco přes měsíc ji mám doma od doby, co jsem jí koupila na burze. Když jsem jí dávala poprvé nažrat, tak to byla živá myš, ale sežrala ji až když byla v pokoji tma, jinak si jí nevšímala. Podruhé to bylo o týden později s mraženou myší a zase se do ní pustila až večer. Druhá užovka mi tohle nedělá, ale chápu, že některé loví radši večer, je to pro ně asi více přirozené. Problém je ale v tom, že od té doby užovka nežere - je to už dva týdny. mražené si nevšimla, tak jsem jí koupila živou a taky nic. Četla jsem zde, že je pro užovky normální, když třeba nežerou celé dva měsíce a pak začnou, ale je to u tak mladého hada normální? Podmínky mají oba hadi dobré - jsou v jednom terárku, které je úměrné jejich velikosti, dostatečně jim topím žárovkou, denně měním vodu. Užovka, která nežere, většinou celé dny spí, aktivní je hlavně v noci - i když taky moc ne. Nevím, jestli by to s tím mohlo nějak souviset, ale přijde mi, že má až nezvykle tvrdý spánek, narozdíl od ostatních užovek, se kterými jsem se kdy setkala. Nemyslím, že by v jejím "spacím" režimu byl nějaký problém, ale možná že nepotřebuje tolik žrát, když je neustále v klidu a spí? Jaký na to máte názor?