Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čolek a jeho nároky

dobrý den,chtěla bych se zeptat,jaké že vlastně mají čolci nároky na chov jako velikost akvária(či paludária)pro jednotlivce atd..zvažovala bych koupi čolka ohnobřichého pokud bych ho sehnala nebo obecného,moc díky za reakce :)

Já jim vitamíny nikdy žádné nedávala a měla jsem je asi 15 let, přičemž se každý rok množili. Do vody mi lezli právě jenom po zimování, to se rozmnožovali a pak zase tak na začáku léta vylezli a už zase až do dalšího zimování byli na souši. Krmila jsem nitěnkama, patentkama z mističky na souši nebo z pizety, sekanýma žížalama, malými cvrčky, svinkama atd...a čolci prosperovali, žádné vitamíny nebyly potřeba.

Jinak tohle dno je ok, hlavně nedávat nějaké mramorové drtě a podobné nesmysle.