Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota v inkubátoru?

Chci se zeptat mám v inkubátoru vajíčka chameleona a baziliška zeleného jakou teplotu tak tam nastavit aby byla na vše? Chci tam potom ještě dát vajíčka od leguána a možná od agamy takže aby to prospělo tak všem. Mam tam nastavenejch 28 takže chameleoni jsou dole tam je 26-27 a bazilišky a leguány bych dal nahoru tam je 27-28 nebo mi poradí někdo?

u kvalitních vajec není teplota při inkubaci vůbec kritická, a vlastně ani moc vlhkost, nesmí ležet v bahnu a nesmí vyschnout, navíc za těch pár let :-) co chovam a prošlo mi rukama dost inkubátorů, tak mi přijde, že každej inkubuje trochu jinak, časem poznáš co vajíčka potřebujou :-), teplota prostě nad 25 a pod 30 a bude to OK, 28°C je takovej střed při kterym se nechá odlíhnout snad všechno...

Díky za rady pokud budou vajíčka oplodněne tak z toho snad něco bude.Jednu várku vajíček už jsem vyhodil byla neoplodněná 46 vajíček splesnivělo ajen jedno zustalo je to možné? A jinak další varka 47 pěkně roste a jsou krásná už mesíc a od bazilišků´mám necelej týden tak zatim nevim.ještě jsem se chtěl zeptat když mám vajíčka ve vermikulitu musím ješte do toho inkubátoru dávat vodu nebo to stačí když je ten vermikulit vlhkej? Půl roku je totiš dlouhá doba.

No, legouši by chtěli vyšší inkubační teploty než okolo 28, ale zatím nejsou, tak to nemusíš řešit. Chamíkům (jemeňákům) vyhovuje trochu kolísání den/noc, ideál 28-30/24-26, ale leguánům to vadí... Agamy jsou držáci, ty zvládnou skoro všechno.

když mám vajíčka ve vermikulitu musím ješte do toho inkubátoru dávat vodu nebo to stačí když je ten vermikulit vlhkej?

To záleží, jak ti ten inkubátor pracuje, ale není problém občas vermiculit a vejce zkontrolovat a pokud by vejce (a vermiculit) vysychala, tak přivlhčit.

Pravě jsem si řikal že dám raděj už ted těch 28 a že když budou leguši tak jim to taky bude stačit četl jsem že maji mit kolem 30 ale to by zase asi bylo moc na chamiky a bazilišky žejo? A ten pokles musí být nebo ne? Nevím totiš jak bych to udělal.Mam kupovanej inkubátor kde nastavím teplotu a udržuje to pořád stejnou teplotu.Nechci to nějak moc vlhčit měl jsem minule od leguánů vajíčka v inkubátoru dělaném z akvária a spesnivělo mě to všechno tak jsem raděj koupil novej.