Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílý povlak na hladině

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Mám agamu kočinčinskou a na povrchu vody se udělal takový jakoby bílí povlak. Dal jsem do vody pár zrníček hipermanganu. A chtěl bych se zeptat nemůže mému agamákovi ten bílí povlak nějak ublížit?
[mod]O pomoc žádají většinou všichni,prosím budte konkrétní.:-) (Melda)[/mod]

No můj agamák je po vsleku. Takže v nejbližší době by se vslékat neměl. Substrát jsem měnil asi tak před třemi měsíci, mám tam kamínky, nedávno před 14dnemi jsem doplňoval další dva pitlíky kamínku ze zverimexi (Důkladně jsem je propláchl horkou vodou). No a voda v bazénku se mění každý den. Takže je čerstvá.

Ahoj, jestli se nemýlím ,tak je to normální znečištění z exkretů - moč. Plazi jsou urikotelní a vylučují kyselinu močovou, která je velmi špatně rozpustná. Samozřejmě, že je moč vylučována v kašovité podobě, ale záleží také na prostředí, jak moc se musí šetřit s vodou v těle a ne všechna moč je z těla vypuzena v podobě bílé kaše. Vůbec bych se neděsil a vyčistil akorát častěji vodu. ;-) Toť můj názor!