Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílý povlak na hladině

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Mám agamu kočinčinskou a na povrchu vody se udělal takový jakoby bílí povlak. Dal jsem do vody pár zrníček hipermanganu. A chtěl bych se zeptat nemůže mému agamákovi ten bílí povlak nějak ublížit?
[mod]O pomoc žádají většinou všichni,prosím budte konkrétní.:-) (Melda)[/mod]

Ahoj, jestli se nemýlím ,tak je to normální znečištění z exkretů - moč. Plazi jsou urikotelní a vylučují kyselinu močovou, která je velmi špatně rozpustná. Samozřejmě, že je moč vylučována v kašovité podobě, ale záleží také na prostředí, jak moc se musí šetřit s vodou v těle a ne všechna moč je z těla vypuzena v podobě bílé kaše. Vůbec bych se neděsil a vyčistil akorát častěji vodu. ;-) Toť můj názor!