Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pijou hadi?

Viz titulek. Neberte to, prosim, jako provokaci - proste na to prisla rec na tiskovce v hospode a nikdo z nas to nevedel. Toz jak je to s nima? Pijou (myslim vodu, ne ze by se ozirali alkoholem)? Pokud jo, jak?

I pouštním hadům je třeba dát do terária misku s vodou na pití. Doměnka, že pouštní hadi nepijí je mylná. V době kdy pravidelně přijímají potravu, kryjí si tím samozřejmě potřebu tekutin, avšak v době, kdy potravu nepřijímají (zimování, gravidita samice, apod.) potřebují mít k dispozici pitnou vodu, jinak hrozí nebezpečí brzké dehydratace. Ačkoliv je voda v poušti vzácná, dochází pravidelně vlivem velkého rozdílu denních a nočních teplot ke kondenzaci vzdušné vlhkosti (rosy), kterou hadi s chutí pijí, nejčastěji ze smyček svého těla.