Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna barvy šupin u M. viridis

Dobrý den, nevíte co stojí za změnou barvy šupin u morelia viridis. Mám v chovu již jen tři samce a u všech , jak aru ,tak sorong , jsou patrné tmavé fleky, okolní tkáň ani šupiny nejsou nějak porušené, pouze změnili barvu na hodně tmavě modrou. Jedinci jsou normálně aktivní a až doposud přijímají potravu. V chovu se nic nezměnilo,teplota den 28-32, noc 20-21. Napadá mě snad jen nedostatek nějakého vitamínu či prvku??

No,já bych řekl,že jde o sežehnutí.I když je v teráriu žárovka s nižší watáží,tak objímka je vždy hodně rozpálená a pokud by had vlezl pod kryt světla a namotal se na objímku,je zde možnost popálení.Moje samice M.v.biak strčila po zhasnutí hlavu do květináče,který kryje žárovku 25W,ale popálila si hlavu o objímku a na tomto místě se jí udělalo totéž.Je zdravá,žere,kálí a je vitální.Jinak sem tam má černou tečku i na těle.Kamarád kdysi koupil M.v.která měla být sorong a ta se vybarvila tak,že byla celá tečkovaná černě.Později se dozvěděl,že otec jeho viridisky nebyl sorong,ale aru.Tak,že pravděpodobně geny,křížení.To by musela barevná forma designer uhynout kvůli tečkám okamžitě.:-DTím ovšem nechci říci,že máš křížence forem!Ale četl jsem,že co Morelia viridis,to had originál,co se zbarvení týče.;-)

Tady je důkaz-má samice Biak.
[32657-fleky_u_m.v_001.JPG ]

No,tak dnes mi uhynula samice M.V.Biak:x:.Je to v pr....!Měla ty tmavě modré šupiny (fleky) taky.Předevčírem se perfektně svlékla a až do svleku krásně baštila,vyprazdňovala se a byla aktivní.Dnes jsem přišel z noční a našel ji na zemi v teráriu mrtvou.Samec je má takyNic se v chovu nezměnilo. :.(3-[

Mozna prave, ze ta vlhkost bude problem. Ja chovam viridisky nekolik let, ale tak vysokou vlhkost sem v terarkach s viridiskami nikdy nemel. Prosperuji u mne bez problemu, svlekaji se vcelku, prijimaji potravu, defekuji a co je hlavni, uspesne se u mne taky mnozi. Snad se pletu, ale zda se mi ta vlhkost docela vysoka, tak nevim.