Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žárovka (změna)

Zdravím, dnes když jsem přišel domů koukl jsem se na terárium a co nevidím nesvití výhřevná žárovka u mé Agamy kočinčinské, jelikož jsem ji nechtěl nechat zmrznou okamžitě sem uháněl tátu kde máme nějaké záložní. No a teď k problému: měl jsem v teráriu Sun Glo 60W od exo terra. A teď mám v teráriu obyčejnou 100W. Myslíte že ji tam můžu nechat? Teplotu udržuje vše vypadá v poho. Můžu ji tam nechat?:-/;-)

Tak vám děkuji. Jinak to že má o 40W víc ani nevadí. Ale určitě koupím 60W. A teď k té Sun Glo dostal jsem ji na doporučění:-): poprvé mi svítila cca 3měsíce a teď když sem ji pořídil podruhé tak asi taky tak. A tak tam bude normální. Lepší než ta předražená.

ahoj Luboši,tabulky hovoří jasně,ten úbytek je minimální.Honza Tomášek má doma určitě i jiná měření(máš to přes kopec),jinak u doby svícení 12hodin je měním co 2roky,některým druhům stačí bohatě cca 4-5hodin.Asi to bude vypadat divně,ale pod M.R.se různé "škrábance" od čehokoliv hojí až neskutečně.Taky "autíčka"roztoči:-D nemají M.R.moc rádi to se týká hlavně při koupi "odchytovek"

Všechny výbojky potřebují ke svému provozu předřadník/tlumivku. Některé to mají už v sobě (např. vysokotlaké směsové typu Osram Ultravitalux) a některé se zapojují přes externí předřadník (trubicovky, rtuťovky, halogenidy). Důležitý je pak ještě rozdíl mezi indukčním a elektronickým předřadníkem - v kostce ten elektronický je ve všem lepší a samozřejmě dražší ;-)