Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vegetariání vs. masožrouti

Nedalo mi to a založil jsem opravdu nové vlákno, protože vlákno o činění kůže a dalším zpracování pozůstatků našich miláčků se změnilo v debatu o něčem úplně jiném, takže vkládejte své příspěvky do tohoto vlákna.
Předcházející vlákno raději 63849-cineni-kuzi raději opustíme

ahoj, jsem vegetarián... nikomu názory nenutím, ale taky mi často pijou krev kecy proč maso nejíš, vždyť je to blbost a podobně :) myslím že je to vzájemný... je to každýho věc a nikdo by neměl nikoho do něčeho nutit. Podle mě je teda zbytečný do sebe cpát maso když se to dá dobře nahradit... ale proti gustu... navíc od doby co maso nejím si připadám mnohem zdravější a živější než předtím, být veganem bych asi neutáhl... protože vejce a mléčné výrobky miluju :)) navíc po absolvování střední školy bych si asi musel nafackovat strčit maso do úst :)po tom co jsem viděl na jatkách a podobně... ble :-! Tak, jen do mě:-D

...když se to dá dobře nahradit...Čím?Sojou?Moje kamarádka je taky taková a jednou jsme u nich pekly buřty a ona si opejkala párky.Vzniklo z toho něco teplýho a sama řikala,,Dej si na to hodně hořtice''.Stejně to nepomohlo.Zas mi u ní chutnala grilovaná paprika plněná nivou a česnekem(osobně bych přidal slaninku).No nic.Ty do nás chlebem,my do tebe masem.Du na držkovou s chlebem a pivo.Přeju všem dobrou chuť.

že se vám tady do toho pletu...
Ale s tímto naprosto souhlasím - soja nemůže být NIKDY dobrá s výjimkou sojových omáček a tyčinek. Mám na mysli sojové "maso"::)brrr... neznám horší pocit, než kousnutí do čehosi připomínající školní houbu, ze které vyteče omáčka nacuclá sojovou pachutí.. to fakt ne:-D

Pořád se odhodlávám dojít si s kamarádkou do její oblíbené veg. restaurace. se sójovým plátkem jsem měla čest pouze kdysi ve škole (kde kupodivu jinak vařili výborně) a údajná sója měla chuť mokré žínky a konzistenci houby na tabuli. Jinak proti vege jídlům nic nemám ale když si mám vybrat mezi čočkou a velkym biftekem, tak je volba jasná.