Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdelší kousky

Když tady kolikrát sleduji, jaké macky doma chováte, rád bych věděl, jak dlouzí jsou Vaše nejdelší krajťule či anakondy? Můžete zmínit i zvířata Vašich známých. Zaslechl jsem něco i o osmimetrových tmavkách v soukromých chovech. Kdyby jste měl náhodou někdo i fota, určitě by mě potěšila. Děkuji.

zajimal by me vyznam toho chovat doma zvire ktere nezvladnu ani s 5 sousedy kdyz si umane :)...chapu tmavky normalnich rozmeru, ktere se daji zvladnout s manzelkou nebo synem :) ale tohle mi prijde opravdu dost, prijde mi to vazne jenom tak hura ted budu mit doma precpanou tmavku :) ale bude nejtezsi nejvetsi a vsichni me budou obdivovat...tmavka pres 100Kg prece nemuze byt had samej sval zadnej tuk...nevim no treba me nekdo presvedci...

Ve většině případů tomu tak nejspíš bude, ale nemění to nic na faktu, že 100+ kilová tmavka může být dobře osvalený had ve výborné kondici. Je třeba si uvědomit, že váha roste vzhledem k délce spíše exponenciálně. Když má 4m tmavka okolo 30kg a na dalším metru nabere 15-20kg, nevidím důvod, proč by 6-7m zvíře nemohlo mít přes sto kilo...

Mřížka je oproti tmavkám o hooodně štíhlejší. Nehledě na to že had nejdříve roste do délky a pak teprve mohutní ta moje je stará necelé 3 roky takže je zatím jen dlouhá mohutná teprve bude stejně ale né nikdy tak jako tmavky. Mam albino tmavky samec je štíhlej, ale samice je tak 2x - 3x mohutnější než tahle moje mřížka a tipuju že neni ani dlouhá 4,5m ale 1x těžší bude určitě.