Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jedovatost hadího jedu na hady

Dobrý den,
měl bych takový dotaz. S kolegy v práci řešíme, co by se stalo, když by kobra uštknula kobru stejného druhu. Na jiné hady její jed působí, ale co na kobru?Čistě hypoteticky. Jedni trvdili, že ano a druzí že ne. Je možné tohle tvrzení použít na všechny druhy jedovatých hadů a nebo jenom někteří jsou na svůj jed imunní?

Hadi stejného druhu jsou celkem odolní, ale záleží kam je ten druhý kousne a jakou pustí dávku jedu, jeslti mu zubama u toho něco poraní a tak. Znám hodně případů pokousání stejného druhu a občas tam nejsou žádné známky po kousnutí, někdy to nateče popř udělá se zánět nebo tak něco. Ale také znám případy smrtelné. Takže asi to 10x může přežít ten had a pak jendou to nepřežije. Je to různé a nedá se to říct přesně. Třeba mě udivujou hadi jako jsou Musurany, které jsou imuní dokonale a když je kousne nějakej B. asper tak se nic neděje.