Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připevnění světla v teráriu

Prosím o radu.
Začínám s chovem a nevím si rady jak připevnit světlo v teráriu. Mám vyvrtanou díru od výrobce uprostřed, ale tam mít světlo nechci. Chci dodržet chaldnější a teplejší část terária. Taky je ke stropu přidělaná hladká skleněná lišta a nevím k čemu slouží. Dále se chci zeptat jak silnou žárovku potřebuji do 70x40x40 pro korálovku a jakou watáž má mít topný kámen.
Děkuji

Mám vyvrtanou díru od výrobce uprostřed, ale tam mít světlo nechci

To je rozumné, ale jaksi nevím, jak (z čeho) ten strop je. Pokud je z pletiva nebo dřeva, tak není problém udělat díru jinde. U skla by bylo třeba kabel protáhnout tou dírou uprostřed a na jeden kraj ze spoda stropu přilepit nějaký háček nebo plastové "účko", kterým kablík protáhnete.

Taky je ke stropu přidělaná hladká skleněná lišta

Bez obrázku nebo popisu stropu fakt nevím, možná opravdu na zpevnění.

Dále se chci zeptat jak silnou žárovku potřebuji do 70x40x40 pro korálovku a jakou watáž má mít topný kámen.

Záleží na větrání a teplotách v místnosti, ale stačí určitě maximálně 25 W žárovka, topný kámen vůbec.

já to vyřešil plastovou kostičkou přilepenou na strop silikonem, ve které je závit a zašroubováno očko, ke kterému jsem přichtil kabel. viz foto:

[88343090.jpg]

[http://img17.imageshack.us/img17/9149/44521487.jpg   ]

Zatěškávací zkouškou to prochází často a drží...

[hademh.jpg]

NJ, ty fotky mohli bej menší ... :-/