Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo špatný růst

Chtěl bych se zeptat na růst zobanu u této želvy. Přerůstá spodní čelist přes horní. Zdali s tím má někdo nějakou zkoušenost a jestli se s tím dá něco dělat nebo zda se to upraví samo. Želva je 1,5 roku stará, chovaná venku a zimovaná 5 měsíců. Zoban není přerostlý-špatně roste

Obě tyto samice T.h.b. mají paštítky. Shodou okolností ta 76 je největší samice T.h.b. kterou mám. Ta 78 je klasická velikost cca 26cm. Jejich mláďata nevykazují žádné sklony k výrobě paštítků. Krunýře mě také připadají OK, řekl bych že běžný pozorovatel si ani neuvědomí že nějaké paštítky mají. Každý na to může mít svůj názor, já jen aby nenastalo unáhlené vyřazování jedinců z chovů, to by byla škoda.

[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/P6 120349.jpg]