Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vnějši filtr

Prosím o radu. Mám 250litrové akvárium pro dvě vodni želvy naplněné asi 180 litry vody. Koupil jsem vnější filtr Fluval 405. Zajímalo by mně, jakou náplň do filtru mám použit, aby účinnost filtrace byla co nejefektívnější. Předem díky za radu.

najideálnejšia náplň je spomínaný skl.piesok,alias akýkolvek štrk velkosti zhruba ako kryštálový cukor,molitan je vhodnejší skôr pre klasické akvárium s rybami alebo drobnými obojživelníkmi,pri korytnačkách/želvách/sa vzhladom na dosť hutný trus velmi rýchlo ucpáva a znehodnocuje, a miesto tvorby "užitočných" baktérií tam vzniknú ložiská hniloby

Pravě jsem se vrátil z výletu po různých zverimexech a nikde jsem na filtrační písek nenarazil. Mohli by jste mi prosím poradit nějaké stránky kde by se dal sehnat? Koupil jsem aspoň jemnou vatu a želvám červy ;-) Až budu měnit vodu zkusím dát na povrch filtru jemnou vatu. Děkuji všem za rady.

zdar máš stěstí,že jdu právě kolem:-D jinak tady http://www.exam.cz/phprs/pisky/search.php?rsveliko st=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=3&stromhlmenu= 3 je to u 4eské Lípy,ale jak sleduji hloupému napověz,blbého trkni(bez jakékoliv záměru),takže trk a pořádný;-)1.Dneska jsem na něj zrovna koukal u Bédi Trávníčka-je to písek do těch obr filtrů do bazénů cca 10m3,2.stavebniny-písek na pískování,akorát se musí vyprat ten prach.3.co takhle si vzít kýbl a zajít na městkou čističku odpadních vod,určitě ti ten kýbl dají.Takže tak