Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vnějši filtr

Prosím o radu. Mám 250litrové akvárium pro dvě vodni želvy naplněné asi 180 litry vody. Koupil jsem vnější filtr Fluval 405. Zajímalo by mně, jakou náplň do filtru mám použit, aby účinnost filtrace byla co nejefektívnější. Předem díky za radu.

Ahoj,

předpokládám, že v tom fluvalu jsou už daný základní náplně a to keramika a aktivní uhlí + držák s molitanama. Aktivní uhlí bych vzal a...věnoval nějakému akvaristovi:-). Keramiku nechat, do košíků po aktivním uhlí bych umístil buď:

a) další keramiku
b) další molitan
c) ehfisubstrát - takový pórovitý kuličky od firmy Eheim - pro nitrifikační bakterie
d) siporax - výrobce Sera
e) kombinace různých.

Já osobně bych tam nakombinoval ehfisubstrát a siporax s molitanem - určitě máš alespoň tři košíky volný, ne? Do posledního koše, odkud už jde voda zpátky do akvária, bych nacpal co se vejde filtrační vaty - nejjemnější filtrační médium na poslední mechanické nečistoty.

A propos, teoreticky by stačila 205, 405 je dělo;-)

Diky za radu. Říkáš 405 je dělo a přesto jsem měl za 2 dny už kalnou vodu. Dal jsem do spodních 2 přihrádek hrubý biomolitan a do 2 zbylých horních jsem nechal keramické kroužky a taky to moc nepomohlo. Zkusím dát na tvé rady a uvidíme. :-)

Hlavně vyděržaj pijaněr, protože nový filtr se musí zajet - vytvořit se v něm pořádná kolonie nitrifikačních bakterií a vůbec. Optimální filtrace se dostaví většinou tak za 14 dnů až měsíc, pokud kolonizaci neurychlíš nějakou násadou nitrifikačních bakterií, které se dnes prodávají (Sera - filter biostart, bio nitrivec, Bactozym (Tetra), start plus (Dajana). Takže to není jenom o průtoku a objemu;-)
Samozřejmě hraje roli i to, kolik a jakých želv v tom máš a čím krmíš...

najideálnejšia náplň je spomínaný skl.piesok,alias akýkolvek štrk velkosti zhruba ako kryštálový cukor,molitan je vhodnejší skôr pre klasické akvárium s rybami alebo drobnými obojživelníkmi,pri korytnačkách/želvách/sa vzhladom na dosť hutný trus velmi rýchlo ucpáva a znehodnocuje, a miesto tvorby "užitočných" baktérií tam vzniknú ložiská hniloby

Pravě jsem se vrátil z výletu po různých zverimexech a nikde jsem na filtrační písek nenarazil. Mohli by jste mi prosím poradit nějaké stránky kde by se dal sehnat? Koupil jsem aspoň jemnou vatu a želvám červy ;-) Až budu měnit vodu zkusím dát na povrch filtru jemnou vatu. Děkuji všem za rady.

zdar máš stěstí,že jdu právě kolem:-D jinak tady http://www.exam.cz/phprs/pisky/search.php?rsveliko st=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=3&stromhlmenu= 3 je to u 4eské Lípy,ale jak sleduji hloupému napověz,blbého trkni(bez jakékoliv záměru),takže trk a pořádný;-)1.Dneska jsem na něj zrovna koukal u Bédi Trávníčka-je to písek do těch obr filtrů do bazénů cca 10m3,2.stavebniny-písek na pískování,akorát se musí vyprat ten prach.3.co takhle si vzít kýbl a zajít na městkou čističku odpadních vod,určitě ti ten kýbl dají.Takže tak

Tak stát by se to nemělo, zas takovej výkon ten filtr nemá, chceš-li mít jistotu, dej tam štěrk v průměru cca 4 - 5 mm, tj. větší, než je průměr nasávacích otvorů na filtru. Ono by se stejně nic nestalo, kdyby to nasál, kamínky by zůstaly v molitanu hned na začátku. ale ta šance je dosti mizivá. Osobně už želvám na dno nic nedávám...

Tak jestli myslíš na dno, určo by šel nějaký hrubší akvarijní štěrk, potíž je v tom, že se v tom usazuje všechen sajrajt, tudíž máš pak třeba vyřešenej dobrej filtr, ale stejně ta voda stojí za houby - želva hrábne a už se to kalí. Nebo můžeš z kamenů vybudovat nějakej postupnej ostrůvek, ale zas v tom rozměru cos uvedl se extra řádit nedá:-)

my ostrůvek máme už udělaný je to typické želvárko jak prodávají na netu atd. problém je spíš v tom ,že ta naše želva nemá kam klást vajíčka jednou už je sice nakladla ale do vody ,takže z toho nic nebylo :-( ,(právě se bojím ,aby neměla zadrženou snůžku ,ale když pořád žije ,už jí je něco kolem 6 let tak nevím no ) .také si myslím ,že by to mohla začíst klást do toho substrát ,(ale když je pod vodou tak z toho asi nic nebude )ale jak jsem někde četl tak ty vajíčky pak nakonec želvy snědly ,nevím co je na tom pravdy .

No, buď se jí tam dá vložit nadoba se substrátem, kam může klást nebo doporučuju slepit prostorné akvárium, kde bude příčkou oddělený prostor, kam dáš substrát kam může chodit - zároveň bude sloužit jako místo k vyhřívání nebo tam vložíš zas nějakou tu nádobu. Pro velkou šestiletou želvu je takovýhle želvárko celkem na prd...