Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umrtvení hlodavců oxidem uhličitým

Dobrý den,

chci se zeptat, zda-li někdo z Vás používá pro omráčení nebo přímo usmrcování přebytků v chovu u hlodavců oxid uhličitý. Vnímám tento způsob usmrcení jako humálnější, nežli nechávat hlodavce umrznout na mrazu, nebo s nimi "flákat" o zem. Můžete někdo popsat výrobu takové "komůrky" a případně, kde berete CO2? Díky.

loading...

neb je CO2 těžší než vzduch stačí jakákoli bedna, ale mělo by to být uzavřený - kvůli koncentraci... rozhodně ale zase nepotřebuješ nějakou tlakovou nádrž.
kde ho sehnat? napadá mě třeba sifos.cz nebo sněhovej hasičák - ten bych zrovna jako zdroj CO2 nedoporučil - při stříkání dochází i ke značnému ochlazení, myslim někam kolem -70°C, nádoba by se musela naplnit, nechat ohřát a pak naházet myši, ovšem nevim jestli by to fungovalo... nejspíš se nedosáhne takové koncentrace a zvířata se budou dusit, to už je rovnou tim hasičákem můžeš zmrazit a máš to 2 in 1

zažil jsem to v reálu kdy známý potřeboval zabít velké množství naráz a nebylo reálné praštit s každou zvlášť. Napustil opatrně z hasičáku CO2 do většího pytle, protože se drží u spodu není nutnost ho nějak zavírat. Ale o moc humánější mi to teda nepřišlo, myšky skákali i půl metru vysoko jen aby se nadechly :-(

No a to je ten problém, příště zkuste poradit tomu známému, aby zmenšil prostor do kterých myši dává a plyn nepouštěl opatrně ale dost zhurta, myš si lokne CO2 ve veliké koncentraci a padne skákat mu už nebude, je to i logické, jako když se třeba člověk topí. Taky se snaží dostat na hladinu vody, ale když si " lokne " pořádně, je většinou rychle v bezvědomí... Vím že topení je ovšem jiný případ a rozhodně jsem nechtěl, aby to vyznělo, že je lepší hlodavce topit... CO mám vyzkoušené, prostě se musí co nejrychleji změnit koncentrace aby se netrápily

Už se to tady zase rozjíždí. Hadi se mrazily několikrát, teď je na řadě mrazit hlodavce. Potkany sice nemám rád, ale protože se jedná o krmení pro milášky hady, žijou si u mě dobře. Čisty hobliny každých 14 dní, každej 2 den výměna vody, žrádlo od obyč. zrní přes chleba, rohlíky, čokoládovy kuličky, po zelí. Výjmečně i jiny zboží jako jabka a podobny ptákoviny. Co já bych dal za jejich přebytek, ale mě se ti žebráci nějak nemnožili. No a dusit je CO2, další dobrej způsob. To už je rovnou můžete polit benzínem a zapálit, budou to mít rychlejší. Nevím proč si tady někdo dělá mega chovy když je pak nepotřebuje. Kdybych už musel nějakyho hlodavca sejmout, což jsem za ty 3 roky co mám hady nikdy nepotřeboval, tak ho něčím křápnu přes hlavu a je to.

usmrcování CO2 považuje náš zákon za humánní způsob, kdyby jsi podnikal v chovu hlodavců a bouchal s nima o zem a přišli ti na to, tak dostaneš pěknej flastr

ale mě se ti žebráci nějak nemnožili

asi se u tebe neměli tak dobře, jak sis myslel, v tý stravě je evidentně nedostatek bílkovin, což je základ produktivního chovu a výměna hoblin jednou za čtrnáct dní taky nic moc (nevím teda po kolika jsi je choval a v jak velkých nádržích)

No a dusit je CO2, další dobrej způsob. To už je rovnou můžete polit benzínem a zapálit, budou to mít rychlejší.

Tohle je blbost!!! když vypustím ten benzín... Jde tam o koncentraci CO2! Při dostatečné konc. se zvíře "nedusí" (nelapá po vzduchu), nýbrž okamžitě padne. Už jsem to tu jednou řešili!

Može to byt aj nedostatkom tepla v miestnosti najlepsie sa množia pri teplotach nad 18 stupnov a je pravda ze ak nemaju samice dostatok bielkovin tak su neni tak produktivne.To vimienanie hoblin raz za 14 dni je strašne s tym by som sa ani nechvalil ja vimienam raz za 6-7 dni.

Až jsem vzdal to množení, tak většinou mám jenom 2 kousky na pozemku 50x30 cm (není to na 100%, možná je trochu větší) a odmítám tvrzení, že vyměnit hobliny 1x za 14 dní nestačí. Mám je ve sklepě, kde je po výměně oken stabilní teplota právě těch cca 18 st.Pokud stačí abych do krmení přidal granule, jsem ochoten to podstoupit a chcu vidět to množení. Ale dávat jim tam nějaky grilovany masíčko, abych doplnil bílkoviny, rozhodně nebudu.

Nebo by si tam měl mít obě pohlaví

No konečně jsme to vyřešili, bez tebe bych byl úplně v pr..., to mě fakt nedošlo. Já ňouma tam furt cpu jenom samce a jediny čeho jsem dosáhl je, že se z nich stali bukvice.