Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přírodovědná olympiáda

Zdravím všechny dělám přírodovědnou olympiádu a nevím jednu kontrolní otázku a to:

1) Charakteristickým znakem želv je krunýř z koštěných štítků, ke kterým přirůstají obratle a žebra. Hřbetní část krunýře označujeme jako:

a) karton
b) plastron
c) karapax
d) plastrax

2) Některé druhy plazů o snůšku pečují. jak je to u krajty tygrovité?

a) Samice o snůšku nijak nestará
b) O snůšku se starají oba rodiče
c) Samice snůšku obtáčí, hlída a dokonce zahřívá
d) O snůšku se starají náhradní rodiče, protože samice klade vejce do snůšek jiných druhů hadů.

Nějaké tipi mám, ale radši se ptám. Předem děkuji.

Taky jde o věkovou kategorii. D a C mají menší rozsah otázek než třeba B a nejvyšší kategorie (A) je test ze všeobecné znalosti biologie, poznávačka, terén a laborka (to mají vlastne všichni – jde jen o rozsah). Jinak nějakej test dostaneš domů jen v rámci školy (rozhodne se kdo půjde do okresu) tam už to je samožřejmě normálně. 3 první postupují do kraje,...

Běstvina je fakt úžasná, dokonce se už ani nevedou tradiční války s chemikářema. (rozpitvaný potkani ve spacáku, N2O napuštěnej do chatek, apod. – já to nezažil, jen jsem slyšel vyprávění :-))