Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přírodovědná olympiáda

Zdravím všechny dělám přírodovědnou olympiádu a nevím jednu kontrolní otázku a to:

1) Charakteristickým znakem želv je krunýř z koštěných štítků, ke kterým přirůstají obratle a žebra. Hřbetní část krunýře označujeme jako:

a) karton
b) plastron
c) karapax
d) plastrax

2) Některé druhy plazů o snůšku pečují. jak je to u krajty tygrovité?

a) Samice o snůšku nijak nestará
b) O snůšku se starají oba rodiče
c) Samice snůšku obtáčí, hlída a dokonce zahřívá
d) O snůšku se starají náhradní rodiče, protože samice klade vejce do snůšek jiných druhů hadů.

Nějaké tipi mám, ale radši se ptám. Předem děkuji.

Cus, taky delam olympiádu... zvířata jsou pohodička, ale ty rosliny to je boj :-D. Jinak co si za kategorii, podle těchto otázek asi C, že? Já jsem tyhle otázky dělal taky – okres mám 15.4. A co jsi za okres/kraj?

Jinak když vyhraješ nebo jsi 2. v kraji tak máš možnost jet na LOS do Běstviny. Je to tam úplně super a poznáš tam fajn lidi a taky nějaké ty kapacity z oboru. Hodně štěstí :-)

Otázky: 1)c
2)c
Asi tak to mysleli.

No píšů dva testy jeden se my dá domu asi 50 otázek a ten musíš vyplnit. Máš na to cca 1týden. Vím že bych se nikoho ptát neměl, ale zeptal sem se no moje chyba! Po té jsem přišel do školy a tam sem si napsal další test kde je 35otázek a měl sem na to 1hodinu. Test sem tam napsal dobře špatně sem měl 4odpovědi. Takže jsem šel dál na poznávačku tam jsem musel poznat nějaké rostliny a zvířata. Rostliny my dali trošku zabrat, ale tak nějak sem to udělal. Ze zvířat sem něveděl vodního šneka (Vědecký název), což mě opravdu štvalo. A tydhle testy byly jakoby příprava. Aby si mohl jít už na ostro na olympiádu. na olympiádu jsem musel připravit takovou tabulku, připravoval jsem ji o ještěrech a hmyzu musel sem si vybrat! Po té když sem jim to líbilo šel sem dál s jedním mým spolužákem na olympiádu kde jsem skončil na třetím místě, takže mám radost :))

Taky jde o věkovou kategorii. D a C mají menší rozsah otázek než třeba B a nejvyšší kategorie (A) je test ze všeobecné znalosti biologie, poznávačka, terén a laborka (to mají vlastne všichni – jde jen o rozsah). Jinak nějakej test dostaneš domů jen v rámci školy (rozhodne se kdo půjde do okresu) tam už to je samožřejmě normálně. 3 první postupují do kraje,...

Běstvina je fakt úžasná, dokonce se už ani nevedou tradiční války s chemikářema. (rozpitvaný potkani ve spacáku, N2O napuštěnej do chatek, apod. – já to nezažil, jen jsem slyšel vyprávění :-))