Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - slepota?

Tak tohle me vyděsilo..
Asi před týdnem jsem si všiml nezvyklého chování jedné agamy..
Při s pozorování potravy začala velice rychle pohybovat hlavou ze strany na stranu..vyděsilo me to .. ale později jsem si toho již nevšiml.
Ale dneska to vypadá o 100% hůř.
Po vhození potravy do terária agama seběhla na zem .. a začala zase rychle střídat pohled na cvrčka (střídat oko)..
A 3 minuty později začala zběsile pobíhat po celém teráriu a hledala ho (on pořád na stejném místě)
Chvilku nato se začala točit do kolečka .. jako pes za ocasem.
Parkrat se ji podařilo stoupnout si přímo nad cvrčka .. ale pak jako by ho zase stratila (nekoukne se pod sebe)

Na pohled oči OK.

Jakákoli rada dobrá a děkuji za ní.
[mod]Změna předmětu, původně: Ahama Vousatá slepota? (Melda)[/mod]

Možná je to mimo mísu... ale podobné příznaky jsem viděla u jedné kočky, špatná koordinace pohybů, neschopnost zaostřit, vypadalo to na nějaký neurologický problém a po spoustě vyšetření se zjistil velký deficit vitamínů B. Po pár týdnech podávání velkých dávek byla OK.
Nevím ale jestli je tohle možné u plazů :?:

Roboran H + sepiov kost + reptimineral C.
Neříkám že 100% potravy je povitamínováno .. ale 70% ano.

Zrovna Vopršálek byl ten .. kdo mi doporučil (vlastně zakázal) podávat vitamíny jestěrkám.
Nedělal jsem to a leguanci na tom byli zle.Ale po navráceníse k roboranu jsou na tom zase báječně.
Tím s Vopršálkem končím ale měl bych na něj i jiné povídky...Ale to tu neřešíme a nemůže se tu vyjadřovt .. tak nebudu pomlouvat.

Nemi bylo by fajn kdyby to bylo jen tím :-( ja se obávám že nedostatek vytamínu to nebude a čím vic se bojím .. že se musela uhodit.
Dneska sežrala 7 cvrčků .. ale 0 jich ulovila.Už to prostě nedokaže a omezila i pohyb.

Nechápu proč by vám lékař zakazoval podávat vitamíny::).Vitamíny a mineráli jsou běžná,snad nutná součást stravy každého zvířete chovaného v zajetí.
Zkuste dát zářivku co nejníž nad terasu kam zvířata chodí.Tak jak je na fotce je zcela kničemu.To samé s výhřevnou žárovkou.Nevim jestli tam máte bodovku.;-)

Jak jsem psal .. přidal jsem tam UVB žarovku.Ale tu tam mam skoro od_začátku .. jen na fotce schází.
Doktora jsme řešili po PM i na chat ..
Pravě díki jednomu klukovi se leguanci mají tak dobře jak se maj.Poradil mi vratit se z5 k roboranu a naštěstí to bylo včas.
Pak mi naplsal pak faktu o "Vopršálkovi"...

Zdáse .. že agama se začíná pomalu zlepšovat.
Dneska chytla cvrčka sama .. ale byl to boj.