Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno teplota v teráriu pro Hermanku

Zdravím,
mám stach že je mojí želvičce zima. Je ještě úplně malá (cca 6 cm krunýřek).
Přez noc mám teplotu doma okolo 19 C. Želva je zahrabaná v mokrých hoblinách tak mám strach aby mi nenastydla. Od půl osmé jí svítím žárovkou - to vyleze a svítím jí až do půl osmé do večera. Pod žárovou má asi 37 C.

Nemůže nestydnout? Přemýšlela jsem že bych terárium přikryla na noc deklem aby se jí tam udrželo teplo?

Můžete mi poradit?? díky

pravda je to spíš akvárium.Nechala jsem ho odkryté zvrchu kvůli svícení a hlavně aby tam nebyla jak ve skleníku. Mokré hobliny a teplo od lampičky by z toho asi neudělali dobré místo pro život.

Ještě uvažuji, jestli nenechat vyříznout větrací otvory někam do dolní třetiny kvůli proudění vzduchu.
Ale zase aby tam nebyl průvan?? Fakt nevím

Jen mně zajímalo jak se dá přikrýt deklem terárium

No jednoduše, na tu díru nahoře položíš dekl...;-)

Pořád nechápu, proč si všichni myslí, že když je díra jen nahoře je to akvárium, pokud tam dám substrát a želvu nebo ještěrku (prostě cokoliv mimo rybiček), tak je to přeci terárium, případně akvaterárium nebo paludárium, pokud ho napustím vodou, tak je z něj akvárium, nic víc nic míň. Záleží na vybavení a ne na tom, kde jsou dvířka nebo dekl...

To zakryješ větrací otvor neboli díru nikoliv terárium.

Nevím k čemu ti tato informace bude, ale budiž.... tak tedy jinak, na terárium položíš dekl, pokud použiješ dostatečně velký, tak zároveň terárium zakryješ (=nebude vidět):-)

Nevím proč pokračuju v naprosto dementní debatě, ale asi jsem mdlého rozumu... tímto se omlouvám za nepatřičné zasírání vlákna.