Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - roztoči?

Dobrý den.
Chtěl jsem vás požádat o radu. Zakoupil jsem ořed čtvrt rokem krajtu...po čase se ukázalo, že se jedná o import, jelikož jsem z hada vyjmul 2 klíšťata, před tím trpěl zanětem dýchacích cest, který jsem vylečil.
Obracím se na vás s prosbou o radu. Na regiusce jsem si vsiml, že má na hlavě několik uschlých šupin, má to i v oblasti nozder a tlamy. pro názornost předkládám fotografii.
Mohl by mi někdo poradit co s tím? Jinak had má noční aktivitu, potravu příjma i ve dne bez problémů. A včera v noci jsem si všiml že se had koupal- ne celý pouze okolí hlavy a krku.

Pokud je to proti roztočům,tak by to mělo býti cca po 14 dnech.Je to kvůli inkubační době roztočů.Frontline působí na roztoče,ne však na vajíčka,takže další přestřik by měl být cca po tom,co by se z vajíček měli vylíhnout.Myslím,že už se to tu někde psalo.Snad jsem to moc nepomotal:-D.

Nevím 100% jak u plazů, ale u savců se váže frontline na tukovou tkáň a účinné látky se dostávají do krevního řečiště i několik týdnů, proto stačí jedna aplikace a neopakuje se jako u některých jiných látek, které jsou pouze "dotykové" (arpalit aj.). Navíc je oproti arpalitu mnohem, bezpečnější. Já jsem jeho aplikaci nikdy u hadů neopakoval a fungovalo to dobře (roztoči zmizeli a nevrátili se), takže to zřejmě funguje podobně jako u savců.