Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zábava pro ještěry::?

Ahoj.
Nikdy jsem neslyšel otom .. že by se plazi mohli nudit.
Ale někdy bych přísahal že Leguánci a hlavně vousatky nemají do čeho píchnout.
Hodně se uvádí že tarária by měla být jednoduchá aby se chovancům snadno chytala potrava..
Ale nemůže to mýt vliv právě na tu nudu??
Často vídám vousatky jen v teráriu se žárovnou a novinama..

Neříkám že ocení kola jak v nich běhají potkani .. ale ocení jěštěr třeba klacek navíc nebo skalku??
A jak je to vlastně s inteligencí ještěrů??

To mně dělá problémy pochopit jak dokážou sklípkani několik hodin stát bez hnutí,já s mou povahou neposedím nepostojím a když se na ně dívám tak mám skoro nutkání ho drcnou aby se hnul ale neudělám to :-D Vím že pavouci mají inteligenci asi jako ( ted mně nenapadá vhodné přirovnání to si domyslete prostě malou :-D) ale přece

jestli ti vadí relativní pomalost pavouků pořiď si stromáky a ne zemáky (neplatí vždy). Třeba stromatopelmy, poecilotherie atd... kamrád chová i Tapinauchenius gigas, mají jen cca 5cm ale jeho slovy : "Než řekneš ku.va, kde je? Oběhne ti dvakrát hlavu a zakousne se ti do nohy...", tenhle drobeček patří k nejrychlejším pavoukům světa.
O inteligenci bych také moc nepochyboval, stačí se podívat na některé pasti, lov mnohem větších zvířat, život v koloniích atd...
Prostě se nehýbou když nemusí, šetří energii.