Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský- Velky problém

Zdravím...Slyším takhle nějaký zvuku s terárka, tak se jdu podívat a vidím jak má hrozna otevřenou tlamu, tak si říkam, že si asi protahuje čelisti, ale najednou mu uplně s tlamy začala valit bílá pěna..Skoro div navystříkla.Bylo vidět, že je mu to dost nepříjemný, u toho hlasitě vydechoval a mlátil hlavou kolem sebe.Když se to opakovalo, tak jsem sledoval, že mu to vycháze z dýchací trubice..Relativně malej otvor na to jaky množství bylý pěny najednou se s toho vyvalilo..
Vůbec nevím, co by to mohlo byt.Každopádně si myslím, že asi ani odpověd hadovy už nepomůže, ale doufat budu.
Nevíte, co to je?????????????

u náš žádnej veterinář přes hady není, ale sehnal jsem si číslo na jednoho kterej není zas tak daleko a dělá i hady, tak jsem mu volal a ale bude doma až odpoledne.
Ted jsem dal hroznýše do vany a tam jsem napustil teplejší vodu a ted je mnohem aktivnější a zdá se mi jako kdyby měl na některých místech nafouklí břicho.A taky vyfukuje vzduch.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli někdo neměl problémy u hadu třeba s tasemnicema??
A jak se to na hadech projevovalo??????
Jen tak mě napadlo, jestli by to nemohl bejt třeba tento problém,sice nevím jak to působí na hady, ale na savce to působí nejen, že přestanou žrat, ale i na nervovou soustavu a to se třeba projevuje strátou orientce, on se mi zdá taky nějak mimo.
Tasemnice mě napadlo proto, že jsem v terárku našel něco co ze seba asi vyloučil a vypadalo připomínalo mi to jakoby nějakyho tu tasemnici, ale mohl to bejt třeba nějakej kus kůže i no, každopádně nic živýho to nebylo.
K veterinářovi jdu až odpoledne, ale i tak prej to není přes hady žádnej expert, takže se bojím toho, že u něj toho moc nevyřeším.Prej on tak okorát by mohl píchnou nějaký anitibiontika, nebo nějaký vitamíny a to nevím jesti pomůže.

AHoj.Podle toho jak popisuješ stav hada, tak by to mohlo být způsobenu plícními červy.Dýchání s otevřenou tlamou,bubliny u tlamy,nepřímaní potravy.
A nebo baktarialní zapal plic by to mohl byt.Jsou to podobný příznaky, taky hlasitý vydechování,hlen v tlamě myslím že i zčervenání průdušnice.Hadi nemají bránici a tak nemůžou jakoby "vykašlávat" a tudíš se nachází ve vzdyšných vacích tekutiny.To může způsobyt to nafouknutí.
A pak si ještě myslím mluvil o dezorientaci.To může byt zapříčeněno poruchami činnosti centrální nervové soustavy.
Jen aby to nebylo vše v jednom:)
No to poslední by bylo nejhorší,ale nejméně pravděpodobný z toho, jak to popisuješ.
Jestli je to zápal plic, tak by antibiotika a vitamíny by na škodu nebyly!
Každopádně dopřej hadovi dosti tepla.
Držím palce, aby vše bylo ok.