Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský- Velky problém

Zdravím...Slyším takhle nějaký zvuku s terárka, tak se jdu podívat a vidím jak má hrozna otevřenou tlamu, tak si říkam, že si asi protahuje čelisti, ale najednou mu uplně s tlamy začala valit bílá pěna..Skoro div navystříkla.Bylo vidět, že je mu to dost nepříjemný, u toho hlasitě vydechoval a mlátil hlavou kolem sebe.Když se to opakovalo, tak jsem sledoval, že mu to vycháze z dýchací trubice..Relativně malej otvor na to jaky množství bylý pěny najednou se s toho vyvalilo..
Vůbec nevím, co by to mohlo byt.Každopádně si myslím, že asi ani odpověd hadovy už nepomůže, ale doufat budu.
Nevíte, co to je?????????????

AHoj.Podle toho jak popisuješ stav hada, tak by to mohlo být způsobenu plícními červy.Dýchání s otevřenou tlamou,bubliny u tlamy,nepřímaní potravy.
A nebo baktarialní zapal plic by to mohl byt.Jsou to podobný příznaky, taky hlasitý vydechování,hlen v tlamě myslím že i zčervenání průdušnice.Hadi nemají bránici a tak nemůžou jakoby "vykašlávat" a tudíš se nachází ve vzdyšných vacích tekutiny.To může způsobyt to nafouknutí.
A pak si ještě myslím mluvil o dezorientaci.To může byt zapříčeněno poruchami činnosti centrální nervové soustavy.
Jen aby to nebylo vše v jednom:)
No to poslední by bylo nejhorší,ale nejméně pravděpodobný z toho, jak to popisuješ.
Jestli je to zápal plic, tak by antibiotika a vitamíny by na škodu nebyly!
Každopádně dopřej hadovi dosti tepla.
Držím palce, aby vše bylo ok.