Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrání terária

Ahoj, stavím si terárium pro krajtu královskou. Terárium bude mít 90*55*50cm (d*š*v). Chtěl bych se zeptat, budou mi na větrání stačit dva otvory 20*20cm ve stropě terária zakryté mřížkou? Vpředu a v bocích větrání nelze vytvořit, max. v zadní stěně, ale ta bude téměř u stěny. Díky za pomoc

Ahoj,i když bude zadní stěna skoro u stěny z důvodu cirkulace vzduchu je určitě vhodné aby v ní větrací mřížka byla.Větrání "jen"ve stropě neumožňuje cirkulaci,jen teplý vzduch odchází nahoru.Pokud bude mít zasunovací skla bude proudění vzduchu odpředu dozadu i nahoru dostatečné.

ahoj, mam také terária (starší) s větráním jen nahoře a kolem šoupaček nějaký ten vzduch projde. Jen mi nějak nedochází, proč nelze udělat větrání zepředu, nebo z boku. To bude ze skla? Ještě se mi moc nezdá ta velikost toho otvoru....2 otvory na 20x10cm by byly možná lepší. Nějak si to tu představuji a poměřuji dle pravítka :-D:-D, ale snad někdo zkušený opraví.

2 otvory na 20x10cm by byly možná lepší

No, já tam četl, že budou 2 otvory 20x20 cm, to je lepší, né?

Osobně preferuji , co největší větrací plochu, pokud ji jde udělat na stropě, tak klidně polovinu stropu + nějaký menší "nasávání" v boku, vzadu nebo pod dvířkama. Největší problémy v chovu dělá špatné větrání a když vidím občas ty "profi" terárka s jedním proužkem dírkovanýho plechu na stropě, tak je mi z toho úzko...