Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Crotaphytus collaris - první březost

Dobrý den, mám párek těchto ještěrek a poprvé bude snůška vajec. Bohužel nemám ještě žádné zkušenosti jak správně o vajíčka pečovat (vlkost,teplota,prostředí), jestli je nechat v terárku atd. Mohl by mi nějaký chovatel poradit?
Děkuji moc

Udělej místo na kladení - stačí vyšší vrstva mírně vlhkého prohřátého písku.

Až samička vyklade a zahrabe vajíčka, tak je opatrně vyhrábni a přendej do inkubační nádoby (plastová krabička naplněná např. mírně navlhčeným vermikulitem s několika malými dírkami v bocích nad úrovní substrátu (větrací otvory) a celou krabičku buď vlož na vhodné místo do terária, na terárium nebo do inkubátoru - teploty ve dne okolo 30, v noci okolo 25 nebo stálé teploty okolo 28 st.C.

Dekuji za radu.
Jeste se chci zeptat jak maji byt vajicka ve vermikulitu hluboko, tedy jestli maji byt cela prikryta a nebo muze spicka koukat. A taky jak je to s tou vlhkosti. Vermikulit ji udrzuje, to vim, ale urcite ho budu muset dovlhcovat, abych to s tou vlhkosti neprehnala.
Dekuji moc za radu.
Drahuse