Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky dalsi vhodny had podle vas?

Ahoj mam doma , Boa C. a kdyz mi vsichni rikali ze jeden had nevydrzi a budu chtit vic smal jsem se...ale....uz par mesicu ve me hloda..chtel bych se pokusit o odchov nejakeho tera animal..:)..puvodne jsem myslel ze poridim vousatky a zkusim odchov u nich ale bylo by to narocne na misto..premyslim tedy o necem jinem...a napadli me hadi..doporucili by jste mi nekdo druh ktery by nebylo tak tezke odchovat? napadli me uzovky ale tech je hodne a pravdepodobne bych je asi neprodal...zase je to pomerne financne priznive...:) chtel bych neco hezkeho ne az tak uplne zizalkoidniho :) diky moc za jakou koliv radu ci nazor....nemuzu se nejak zbavit myslenky na ten vyvoj od poceti az k vylihnuti a prvnimu zradlu...musi to byt hrozne zajimave...

PS: muzete to byt jaky koliv plazak...diky moc

loading...

Zdravim,
bez urazky, ale osobne prilis nechapu dotazy podobneho typu:)
Nemyslim to zle, pouze mi prijde usmevne, ze by sis nechal poradit s tim, co mas chovat.
Ja sam za sebe Ti doporucuji projit nabidku, at uz inzerci, popr importeru pokud si troufas a po nejakem case sledovani si udelat obrazek co za zvirata je sehnatelne ci nikoliv a co Te pritahuje svym vzhledem ci chovanim.
Sam za sebe doporucuji na odchov ruzne uzovky, guttky, boaedony, koralovky, v podstate v sirsim druhovem zastoupeni. Z mene zizalkoidnich hadu to jsou napr. curtusky, eryxove, atp u kterych uz je ovsem odchov o neco slozitejsi nez u predchozich.
S vyberem preji hodne stesti a neunahli se:)
Chovu zdar, Redsnake:-)

super ackoliv jak pises si nepochopil dotaz odpovedel jsi presne tak jak jsem chtel :) jde mi jen o to aby mi nekdo zkusenejsi trosicku priblizil druhy po kterych se mam divat...na inzerci se divam stale :) jenom se rozhodnout tak hledam diky svemu alibismu nejakou radu tady abych se mi snaz rozhodovalo...;0) jinak uznavam ze sem ten dotaz napsal trosku debilne..:)

jinak jak tak ted koukam tak se mi libi koralovky i ty guttky libi se mi barevne variace a jejich nenarocnost...vim ze lidi co odchovava guttky je hrozne moc...tak mam trosicku strach aby pak byl odber...ale to je risk...protoze inkubovat jen nektera vejce by mi trhalo srdce :)

Podivej, z vlastni zkusenosti Ti muzu rict, ze s guttkama to neni zas tak spatne, jak se vsude rika...To co se tvrdi ( ze jsou neprodejne atp...) rikaji lide, co by nejradeji prodali cele vrhy najednou a ani je nerozkrmovali.Pokud si das tu praci a nevadi Ti, ze nektere kusy Ti zustanou doma dele, vzdy si myslim, ze je udas.Je to jen otazka casu. Imho, existuje i teraristicka vymena, jakysi barterovy obchod:)Kuprikladu ja mam doma dve mladata E. guttata albino hetero snow jiz nejaky ten patek a tak nejak jsem si na ne zvykl, ze ackoliv nemam rodice, nechavam si prcky doma:)A inkubovat jen nektera vejce?To by jsi byl barbar:)vzdyt ty hadky, kdyby nic jineho, muzes vzdy darovat ci prodat za symbolickou cenu citajici naklady:)
Chovu zdar!

Ahoj , Tak ja by som ti poradil zohnat si nieco coho je malo alebo sa tu nechova vobec. Nic proti gutkam regiusom, koralovkam a constrictorom /mam par/ ale ja by som sa radsej pustil do niecoho ineho , ale nie jedovate. Uz len koli tomu ze tychto druhov je tu plno, co neznamena ze niesu zaujimave a pekne.

Stripe - no nevím, určitě se najde i pár relativně snadno chovatelných druhů, které nejsou moc rozšířené (nominátní obsolety, různé lamprophis atd.), ale pokud se něco chová málo nebo vůbec, mívá to své důvody - náročnost, nedostupnost, potarvní specializace atd. Ono je hezký poradit "sežeň si raritku", ale nevím, jestli je to ta nejlepší volba... hoodně pěkní hadi jsou třeba lystrophisky, ale není to asi úplně košer do začátku (nehledě na cenu a dostupnost).

BoaPepe: sleduj, sleduj a dělej výběrové řízení. vlákna pochlubte se jsou velmi inspirativní;-)

sleduju sleduju sleduju kontaktuju odbornikyv:):) otravuju kde koho...s tou raritkou hezky ale je tam vzdycky hacek, cena dostupnost, naroky...libi se mi Uzovka ostronosa, tam zapor vidim akorat v agresivite ale to neni az takovy problem...pak me napadlo zkusit nejaky druh krajt...ale nechci nic extra protosrove narocneho...venoval bych tomu tak 100x50x30-40 vyska...nebo 2 polovicni...takze tim se mi vyber dost zuzil :)...nebojte se vyjadrit svuj nazor budu za nej vdecny...jinak do zvirat nejlepe adult bych dal tak plus minus 3000Kc ale znate to kazda koruna dobra :)...jinak pokud nekdo chystate prodej neceho co by me mohlo zajimat nebojte se mi napsat...:) jinak vam vsem moc diky

Je spousta druhů hadů, kterým by vyhovovalo takové terárium. Konkrétně z užovek se zkus kouknout na rody Elaphe (bimaculata, dione, schrenkii, obsoleta, vulpina, carinata, climacophora), Coelognathus (radiatus, helena), Pituophis (catenifer, melanoleucus), Zamenis (situla, persicus), Bogertophis subocularis, Boadeon fuliginosus atd..Je toho ale ještě mnohem víc...;-).

No, ono je hlavně lepší mít 1,0 a 0,1 zvlášť a dát je k sobě jenom na páření. Zrovna regiusky by to uvítaly, alespoň mám takovou zkušenost u mláďat - když byly pohormadě, nežraly. Daly se od sebe a hned se rozežraly. Nevím jak u dospěláků, ale spíš bych byl pro samostatné terko pro každého jednotlivce.

No mně to moc rozumné nepřijde. Nevím, proč chceš vyhodit 2500,- (předpokládám, že ho budeš kupovat od albinosnakes), když ho spáříš s obyč. samicí, tak mláďata budou 50% het caramel. Aby jsi v budoucnu odchoval nádherné karamelky, tak si musíš nechat všechny samice a po dospění je pářit s otcem a doufat, že je některá hetero. Samce prodáš tak maximálně za stejnou cenu jako obyčejný odchov.