Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ahaetully

Tak když se rádi koukáte na ty zvířata:)
Napadlo mě zkusit tady založit vlákno na téma pochlubte se Ahaetully, aby nezasvěcený viděli jak variabilní tyto hadi mohou být. Určitě se tu sejdou velice zajímavý zbarvení. Tak šup sem snima, abychom všichni věděli na co můžeme narazit v přírodě.
Ahaetulla prasina
Tak začnu s klasickou zelenou u když trochu v odstínech, i když jsem jich viděl mnoho tak všechny si byli trochu podobný.
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02180203.jpg]
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /mal182.jpg]
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /mal1160.jpg]
a gravidní zelená samice
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /mal1200.jpg]
nebo viděli jste něco podobného někdy? Zelená s oranžovýma flekama
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02250076.jpg]
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02250079.jpg]
A co takhle žlutá??
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02220094.jpg]
žluto-hnědá
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02220119.jpg]
hnědá
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /IMG_1796.jpg]
hnědo-šedivá
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02220204.jpg]
a co takhle našedivělí tělo a zelená hlava ( není to důvodem svleku)
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02250320.jpg]
Ahaetulla fasciolata
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak /2009_02250346.jpg]
Viděl jsem i modrou, ale bohužel nemam jí nafocenou, což mě dost mrzí, to byl taky unikát.
Chytli jsme mnoho Ahaetull, takže třeba ještě najdu nějaké fotky dalších barevných variací.
Dávajte sem pouze osobní foto.
Zajímalo by mě jestli někdo z vás viděl na vlastní oči třeba stříbrný prasiny, který jsou popsaný z Thajska.
Doufám, že tu fotky přibydou a sejde se tu velice pěkný sbírka fotek.

loading...

Teda Michale,opět si mě dostal.Jsou mým snem.Zajímalo by mě,jestli je v republice někdo,komu se podařil odchov,tím nemyslím že sehnal samici plnou vajec z importu,ale skutečný odchov.Jinak jsem kvůli nim ochotný,vrátit se k chovu gekonu.I když krmení asi není jediný oříšek v chovu.

Tak to jsem za vola,myslel jsem že mají vejce.I tak zůstanou mým snem.Jezdím je občas obdivovat k jednomu známému a je fakt,že jsem viděl vždy tak 50cm a delší.Rozkrmování mladých asi opravdu nebude nic jednoduchého.Jak jsou velký nebo spíš silný?

Tak tyhle hadi ať už se jedná o Ahaetully, Boigy nebo něco tomu podobnýho maj rychlí trávení, mam vyzkoušený i Boig, že dospělou myš trávěj tak 2dny stim, že do 4dnů se "vyserou" a u chrysopelejek to bylo téměř stejný.
Jinak to tady opravdu nikdo nemá Ahaetully? Hrozně rád bych měl nějaký info o těch stříbrných jestli je někdo vůbec viděl na živo.

Mam otazku na ludi ktory chovaju tieto hady...
Ako im svietite, a aku teplotu udrzujete v tomto obdoby?Zaujimalo by ma ci to prisposobujete rocnym obdobiam, alebo udrzujete stal teplotu cely rok?Ja svieteim cca 11hodin denne, vytapam myslim ze 40W ziarovkou, telpota je od nejakych 23 do 35 pod ziarovkou, vlhkost sa snazim udrziavat tak okolo 70%.V chove ju mam asi 7mesiacov.
Esteby ma zaujimalo ako je to s prijmanim potravy u vasich hadou, mne sice zerie, ale otala neuveritelne dlho(oproti tomu ake rychle to bolo predtym), niekedy aj 15minut, predtym to bola otazka asi tak 1, max 2minut...
Diky za odpovede..:-)

tenhle inzerát vyběhl před chvílí na ifauně. Možná by někoho mohl zajímat.

Končim s chovem PRODÁM ! Python regius 1.2 adult 6500 Kč tři ks, Epicrates cenchria cenchria 1.1 adult 6000 Kč pár, 2.3 Ahaetulla nasuta adult (cca 2 roky v zajeti) super kondička, jíst ryby a ještěrky, krásné a zdravé, cena za 5 kusů je 7000 Kč - A.nasuta můžu prodat samostatně a to je 1500 Kč za kus. Dispholidus typus 1.1 adult 4 roky v zajeti, samec zelený a samice černá -cena za pár je 5500 Kč, Dendroaspis jamesoni 1.1 adult 12000 Kč pár, Naja haje legionis 1.1 nz09 8000 Kč pár Fotografie jsou k dispozici
> Odpovědět< | E-mail: bohumil.novak@zoznam.sk
Inzerát vložen: 10.01.2010 16:06:04 | Kategorie: prodám | Kraj: Zahraničí

Dobrý den,
moc se mi líbí tito hadi a uvažuji o jejich pořízení. Chtěl jsem se zeptat jaký druh gekona (chován na krmení)by byl nejvhodnější (velikost, cyklus páření, rychlost růstu mláďat atd.) jak je to s dostupností? nenašel jsem v podtatě žádný inzerát nabídkou. Objevují se na burzách? a pokud ano jsou to odchovy nebo importy?
Předem díky za odpověď.

Ja som zatial videl predavat len importy, a dost casto v stave na zaplakanie...
Co sa tyka gekonov, tak niesu vyberave, zozeru vsetko co je primerane velke.Ja krmim vecsinou E.macularius, P.pictus, H frenatus a L.lugubris a neni problem.
Ako pise redsnake, bez skusenosti by som ich velmi nebral, aj tak patria k narocnejsim hadom, a ak su to este k tomu importy, tak okrem sklamania pride casto aj strata penazi(kupovat 1ks sa vecsinou ani neoplati).

Na ladvi som bol...zoopet tam mal 3.Ta co bola vystavena na stole bola STRASNA!!!Zvysne 2 uz boli o nieco lepsie, ale tiez nic moc.
Oproti bol myslim Marecek a aj on tam mal 3.
1. bola celkom pekna, ale bola to zrejme samica.
2. bola nic moc.
3. bola krasna, ale nemal som ani sajnu co to bolo za pohlavie. Potrebujem samca a nechcel som brat hada za kazdu cenu, ked si niesom isty pohlavim(keby tam nebola priatelka, aj tak by som ju vzal:-D:-D:-D).

No celkovo som od tej burzy ocakaval viac..Strasne mnozstvo ludi a nic moc zvierata...
Marecek ma mail testudo2@centrum.cz, tak mu skus napisat.
Ta co sa mi pacila bola ta stredne velka, najvecsia bola ta samica, a ta najmensia bola taka viac do modra, ale mala nejake hrcky..
A ten zoopet ich mal viac, len sa treba opytat;-).
A ano ta japonka tam mala Atherisky, ma ich na kazdej burze(ladvi, ostrava..)ale vsetko je import.Ale mala uz aj lepsie zvierata(B.dendrophila, Ch.paradisi, ornata....).

Jak tady koukam po ahaetullich vlaknech, zjistuju, ze ahaetully jsou uplne uzasni hadi. Ja bych snad kvuli nim zacal i chovat gekony, ac teda jesterky nemusim. Nicmene jsem na TP zatim nenarazil na spojeni Ahaetulla-nebezpecny druh (druh vyzadujici zvlastni peci). Jako jedovaty had logicky spada do teto kategorie. Resite to nekdo nejak? Zrovna toto je nechutne otravna podminka, ktera u mne jakymkoliv dalsim krokum smerem k ahaetullam brani.
Dopredu dik za info.

Osobně jsem to nikdy neřešil. Například u importovaných zvířat, které kapou jak na běžícím pásu mi to přijde i zbytečné, stejně by sis tím snad jen zadělával na papírování a placení navíc.
Jinak máš pravdu, jsou to naprosto úžasní hadi, jen kdyby se dali sehnat z odchovu...:-|

Legislativu jsem u nich taky neřešil... Koupil jsem 3 a zůstala jedna , kterou mám v chovu 2 roky. Naučil jsem si jí na myši a nemám s ní žádný problémy. Snad jen kdyby to někdo chtěl zkoušet, tak doporučuju nepřehánět to s vlhkostí a teplotama. Teplo stačí , řekl bych tak kolem 27°, max do 30° a rosím tak 2x max.3x týdně(spíš 2x,zvířata po importu je lepší rosit denně, ale zas to moc nepřehánět. Stačí tolik aby se mohli pořádně napít). Je jasný, že když v přírodě se živí ještěrkama a spoléhají se víceméně na svůj vcelku dobrý zrak, potřebují potravu, která se hýbe. S holátkama se uspět nedá (krom cpaní), nejlepší jsou už takový ty medvídci - osrstěná holata a pro větší kousky i menší skákavky....Ale i tak to chce trpělivost.A co mi už potvrdilo víc lidí, je dobrý myšky dávat někam do vyšších pater terárka ( já třeba krmím ze zavěšenýho květináče ).....

Dobrý den, mám dotaz ohledně osvětlení v teráriu u A.nasuta, potřebují UV zářič? Případně jaký je nejvhodnější? Mám dvě zvířata jak jinak než z importu....stav samozřejmě žádná sláva. Máte někdo nějaký typ na to jak je dostat do kondice? Nebo lépe čeho, se má člověk vyvarovat, aby nenadělal více škody než užitku? Předem děkuji za odpověď!

UV je u hadov v podstate zbytocne. Cez ich hrube supiny prenikne(ak vobec )len velmi malo UV.
Ale ak ho tam das, nic tym neskazis. Niekde som cital ze nejaky chovatel ktory k hadom daval UV mal hady viac vyfarbene. Co je na tom pravdy neviem.
Myslim ze by im stacilo kludne aj RG 5.Vecsinou sa pohybuju v kriakoch pri zemi, kde toho slnka zas az tolko neprenikne.

Ako ich dostat do kondicie? V prvom rade musia hodne pit. Zvierata po importe zvyknu byt hodne dehydrovane. Ja som rosil nove zvierata kludne aj 2x denne. A stale som videl ze este piju.
Rozbor trusu, poriadne ich prezriet ci na nich nieco nieje(vonkajsie parazity, hniloba tlamy, nejkae abscesy a pod.). Dufaj ze ti budu zrat same. Inak nasilne krmenie. A s gekonmi ich odstat do co naj stavu.
Dost pochybujum ze zrovna nasuty by zacali brat same aj holicata. Takze zrejme budes musiet kupovat dost gekonov:-)Alebo chovat.

A asi by som sa vyvaroval vseliajakym somarinam na preventivne preliecenie vnutornych parazitov. To by mohlo byt skor naskodu strielat toto naslepo.

Hod sem nejake foto;-)

Je to mě mrzí, že jste přišel o samečka, to zamrzí, jak dlouho jste ho měl?
Mě zatím drží, už dokonce i žrali, každá asi dva gekony, v sobotu se chystám na burzu pro krmení. Zatím vypadají spokojeně, tak doufám, že to vydrží....

Vecsinou sa pohybuju v kriakoch pri zemi, kde toho slnka zas az tolko neprenikne

Noo, my je vždycky nacházeli na nějakých světlinách, nebo na okrajích lesa. nikdy jsme je nenacházeli na těch vysloveně tmavých místech, kde už je šero bez slunce, takže bych pro čerstvě importovaného hada to UV neviděla uplně jako marné, ono je dobré i jako podpůrný prostředek u nemocných hadů.

ony žijí v podrostu, ale podrost se vyskytuje zase jenom na světlých místech, kde nejsou uzavřené koruny a je právě ještě dost světla a i slunce. Oni právě i denní ještěři žijou hlavně na těchhle světlinách. V takových těch místech, kde skrz koruny už moc neproniká světlo a je tam šero, tak už ani není podrost, jenom sem tam nějaké semenáče. A tam už bičovky nenajdeš a v podstatě nepotkáš ani jiné denní plazy. Ta první fotka s bičovkou je sice rozmazaná a ani bych ji nezveřejňovala, ale je na ní vidět, že had je normálně na celkem světlém a i ještě dost osluněném místě (a to už bylo slunce hodně nízko- je to focené pozdě odpoledne). No a pro změnu druhá a třetí fotka focená s bleskem je z místa, kde bylo uzavřené korunové patro a regulérní tma- a tam už toho na zemi člověk tolik nenajde, samořejmě krom hmyzu, pijavic atd :-) omlouvám se za kvalitu fotek :-[ - už nějak dojížděla baterka :-x

vh: kouska mě jen jednou a to je u mě co říct a to jsme jich nachytali desítky. Jinak se nafukujou, ale ke kousnutí jak říkám moc nedojde. Je fakt, že když je najdeš v noci tak je zbytečný je chytat, protože ležej a ani se nehnou. Sem tam nějakou najdeš i v noci jak loví třeba žáby, ale stejně fotili jsme je a nic nedělali. Přes den jsou už trochu rychlejší, ale stejně nás nepokousali.

po mně se ohnala akorát ta velká na první fotce. A to bych přičítala tomu, že byla hodně vystresovaná, protože byla "uskladněná" v bedně od nábojů bez větví, vody, čehokoliv... ti hadi v přírodě už byli ok, snažli se utéct a když je člověk chytil, tak spíš jenom vyhrožovali.

To je hrozné, všichni mě hrozně straší, že mi stejně padnou a že jsem blázen, že jsem je kupovala, ale jsou naprosto překrásné a dokonalé, tak uvidím.....
Ještě mám otázku, jak často a klolik by měli za týden těch gekonů sežrat? Už si zakládám chov :-D
Musím říci, že bych je jednou chtěla vidět naživo v přírodě, to musí být zážitek, podle těch foteček fakt, bomba, jsou úžasné, opravdu jsem se pokochala.

Vsetci strasia preto, lebo vedia ake hady to su... To ze padnu po case bez priciny nieje ziadna novinka.
Z mojich 3samcov mam 1.
Ked im mam co dat, krmim tak kazdych 4-5dni. Sem tam castejsie(ked vidim ze uz je hladna a gekony cakaju:-D), niekedy maju zase dlhsiu prestavku:-D.
Hod sem nejake foto....;-)

Fotil jsem to původně do SZ, ale když už mě to stálo tolik kousanců a času, tak to zveřejním. Je to sice částečně chlubení cizím peřím (hlavně prckové),ale snad to jejich budoucí majitel zkousne :-D:-D

menší dospělá samice
[6px7wl.jpg]
[2laaepv.jpg]
[hulp8x.jpg]

větší dospělá samice
[2lus7r6.jpg]
[n2hbg2.jpg]
[153aa69.jpg]

1. prďola
[1zpl2c9.jpg]
[2z3nd6r.jpg]

2.prďola
[j7yyjm.jpg]
[314qy2p.jpg]

3.prcek
[1zz1iec.jpg]
[2md52xd.jpg]

4.prcek
[10o2q9e.jpg]
[2466hk6.jpg]

Tak jasny ;-) Jde o stromaky a tam jde vetsinou do tuhyho.. Vcera mi rodila chlorechiska, sice jsem ji lehce podezrival.. Ale potvrdilo se, ze samec je na prd.. Poprve nezabrezla, ted jedenact neoplozenejch vajec.. Kua. 3-[ Vek na to ma, smolik no.. Snad dopadnou squamy.. At mas vetsi kliku nez ja.. ;-)

Neda se nic delat. Zlutoucky chlorechisky by bodli no. Budu verit ve squamaka, posledne to taky nedopadlo..Ale nadeje je. :-)
Mas mit pravdu, trva jim to dlouho. Snad se zadari u Tebe, ani nepamatuju u nas radnej NZ odchov bicovek. Bude to moc fajn,kdyz to klapne.. :-)

Ze ich musis kazdy vecer spehovat??Uchyle

:-D Hele, podívej se o pár řádků vejš, kde jsi mě vydíral, že chceš fotky. Vždyť já ty chudáky zvířata šmíruju jen kvůli tobě :-D:-D
No, není to úplně v noci, ale spíš tak jako v podvečer, před zhasnutím. I když možná do toho bušej i v noci, ale to já nevím, páč tolik je zas nešmíruju...:-D

Ano, ale ja som chcel proste len fotky "mojej" krasavice :-D Nie fotky STYKU:-D. To uz je na mna silne kafe:-D Ale vidim, ze tebe to nerobi problemy:-D

I když možná do toho bušej i v noci, ale to já nevím, páč tolik je zas nešmíruju...

pozerat nepozeras, ale stavim sa ze aspon pocuvas:-D

Kurna nech to vynde. Bol by to uspech - VELKY;-)Akurat, ze je to este beh na dlhu trat.....

Akurat, ze je to este beh na dlhu trat.....

No právě. Radši bych brzdil přehnanej optimismus a držel se při zdi. Otázka je jestli ta holka vůbec zabřezne, jestli a jak bude žrát, jestli vůbec bude tak dlouho žít aby to donosila,když to náhodou donosí tak aby to vyprdla živý, atd...Osobně tomu dávám tak 10% (a to jen proto, že jsem prostě optimista :-)). Ale kurňa rád bych se splet :-D:-D

A o to ide, fotakom to proste neni ono... Som zvedavy jak sa bude casom menit. Ale dufam, ze tej modrej tam bude viac. 2 vyzeraju byt zelene, jedna do hneda a potom tato. Ktovie jak budu nakoniec vsetky zelene:-D

No a podla toho maju aj spotrebu:-DSkor by som uzivil auto:-DKurna, ja si toho teda davam:-D Ked dojde co by som chcel, tak neviem, neviem:-D Asi prestaviam sprchovaci kut na terarko pre gekony:-D

Mám tu velkou samici. chci je letos dopárovat, ale narazit na nějaký slušný kousky je taky celkem pakárna. Ona to není zas taková sranda ani s těma odchovama. Myslím jako udržet je a přivést k dospělosti, páření, zabřeznutí a porodu.... Z toho páření co jsem sem dával já nebylo nakonec nic.

Úplně jednoduchý to s nima není, ale jestli si je chceš zkusit, tak do toho jdi.

tiez som vzal z nasut par,prisli este pred letom,posledna exotica pred letom ,mali ih rakusak s v., resp.ih zahranicny znamy,vedla nih mal plny stul,len nasut,subadultnyh,to som odolal,ale za tyzden som volal nasim slovenskym priekupnikom a vzal par.Zvliekaju sa,papaju ,samozrejme gekony,zabu ,rybky,ani maciky a holata zatial ne.Ale uz nestresuju a gekona ulovia do minuty...

Tak já doufám, že ne. Označení "vietnamci" jsem chtěl naprosto ujasnit, kdo tam tyhle hady nabízel a přesně jak říkáš, myslím, že svůj účel to plní daleko víc, než napsat že je nabízelo nějaké asijské etnikum či jak. Pro mě je tohle diskuse o hadech, neřeším příslušnost ani čistokrevnost prodejců (a upřímně je mi to fuk). Podstatné je, že víme o koho jde - tedy kdo tam hady nabízel;-)