Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem polníček

Ahoj, koupila jsem mojí Bohunce v Albertu polníček. Abych ho mohla hledat v přírodě a ne ho kupovat. Máte s tím někdo zkušenost? Nebo to jen kupujete? Určitě musí být v mém okolí místo, kde ho hledat. To samé platí i pro rukolu. Tak poraďte někdo, propsím:)

:-)
Rukola a polníček jsou zemědělský plodiny a u nás se divoce nevyskytují. Je to jako bys chtěla na louce hledat hlávkovej salát.
Divoká roketa se u nás dá najít, myslím, že rodu

Diplotaxis

, ale v našich podmínkách je to velká vyjímka, divoce roste hlavně na jihu Evropy. Známá ji našla v okolí brna, ale byla to opravdu vyjímka.
Jediný, co můžeš udělat je koupit si semínka (dají se koupit všude) a pěstovat. ;-)
Jinak je jaro, tak proč nenatrhat venku spoustu lepšího krmiva...

jaké dobrůtky se dají najít v trávě?

V podstatě vše, co má lístky - mimo pampelišky třeba jitrocel, vojtěška, jetel, "husí noha", kokoška... vyvaroval bych se jen věršího množství kyselých rostlin jako třeba šťavele, šťovíku aj. Ale klidně jí trhej jen tu pampelišku + to, co ti při tom uvízne v ruce. Testuda většinou nechtějí trávu nebo jen ve velké nouzi.
Já to v praxi řeším tak (pro cca 100 ks želv od mláďat po 40 kg C. sulcata a trio dospělých leguánů), že najdu na louce nějaký plac, kde je hodně pampelišek a posekám pár m2 - je toho do 2 velkých pytlů od obilí a želvy i leguáni si vyžerou, co chtějí. U sulcat a pardalisek nezbývá nic, u ostatních většinou jen oschlá tráva.

"husí noha"

Ježkovi voči, co to je?. Znám kozí nohu (takový ty zelený lístky do kapičky a má to bílej květ), ale husí mi nějako ušla :)), má to i nějaký jiný jméno? Ď

Jinak venku se toho dá nasbírat opravdu hodně, krom vypsaných krokodýlem bych ještě doporučil zkusit divoký lociky, kapustku, potočnici, sléz, na dochucení kontryhel nebo řeřišnici, některý legoši dlabou i hluchavky a občasně neuškodí ani listy některých stromů (ovocných, bříza, lípa) atd.atd. s menším počtem legošů si může čék s letní stravou docela vyhrát.

edit:/ tak už sem tu husí nohu našel, mělo by to bejt asi stejný jako kozí - Aegopodium podagraria, je tak? :))