Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrnutá želva

prosím o radu, mám suchozemskou želvu, která nemůže na zadní nohy, v přírodě je tahá za sebou, ale dovede se hbitě přemístit, v terárku jí to klouže. co na dno? gumové dlaždice nebo korek , něco co se dobře čistí. děkuju

bohužel příčinu neznám, dostala jsem ji před cca třemi lety od lidí, které štvalo,, že je nemocná. netuším jak se projevuje rachitida ani zda se dá léčit. přes léto chodí po zahradě a pase se , v zimě ji krmím hlavně čínským zelím, nezazimuju,kvůli nemoci

jak se projevuje rachitida ani zda se dá léčit

Nedá se léčit, pouze napravit stav (hladina Ca, poměr Ca:P a hladina D3), ale deformace krunýře a kostí jsou trvalé.
Bohužel pokud už má ten problém z ochrnutím přes 3 roky, tak mám obavu, že se s tím moc nezmůže.

Péči má dobrou, zahrada a pastva je to nejlepší, ale pokud je v dobrém výživném stavu, tak bych se nebál ji zimovat. Jinak v zimě bych (pokud nezimuje) dával čín. zelí tak max. do 50%, zbytek různé jiné listové zeleniny (rukola, polníček), endivie (štěrbák), natě zelenin, trošku okurky, mrkve a jablka. Na zeleninu bych ještě přistrouhal trochu sépiovky (pokud by ji nežrala volně položenou).