Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vase vybaveni teraria?

Ahoj resim ted problem s teplotou nedari se mi ji doladit pomoci ubirani sily zarovek...takze budu muset zakoupit termostat...proto by me celkove zajimalo jak mate teplotu osetrenou vy? tak se nestydte a pochlubte se :) at mam nejakou inspiraci jak to poresit...

jen pro priklad :) kamarad je pocitacovy technink drive choval Dendrobatky...jeho terarium vypadalo spise jako ridici centrum NASA :) termostat a zvlhcovac mel napojeny pres pc na Meteo server z jejich domoviny a redukoval nebo zvysoval teplotu a vlhost podle tamnich zprav :D uz je to trosku moc ale zaujalo me to...mimochodem delal to jako projekt do prace :)...ale to jen tak na okraj...

takze ja velke tera pro hroznu 1x 40W spotka, 1x 15W na druhe strane a 1x night glo ve prostred a 12W topnej velkej kamen...teploty od 24-28 a spot 34...

o neco mensi tera pro P.regius 1x 25W spotka a 1x ??? protoze spotka vyhreje pod sebou 34 a zbytek tera ma od 26-27 takze resim jak to zmirnit na obdobi sucha super :D ale ted nic moc...takze vidim jako jedine reseni termostat...

diky za vase nazory, rady, postrehy nebo foto :)

PS: podobne vlakno tu je ne vsak technicky zamerene :) pokud se vam to zda jedno klidne LOCK ;)

Slušný větrání, jedna žárovka (normál nebo spot 25-40 W dle druhu a terária). Přes hodiny to mám podle počasí na cca 2x 1-3 hod. v teplém období roku a na delší interval v chladném podzimu a na jaře. V zimě u nezimujících druhů cca 10 hodin denně. V horkém létě úplně vypnuto vše. Okna mám bohužel na jih, tak v létě je to dost drsné, ale zase ušetřím za elektriku. Termostat by to ještě vylepšil (pojistil), ale už to mám ozkoušené, takže ho ani nepotřebuju.:-)

super uplne jsem zapomel ze mam 2x casovac (obyc ikea za 120Kc 2) ale slouzi super...ted svitim od pul 8 do pul 8 a pak 4.5 hodiny nockou...jinak u toho krajtaka bych to mohl o nejaky stupinek stahnout vetsim vetranim ze? mam tam vyvrtane otvory 8 vrtakem 6 nahore a 6 dole naproti aby se mi nedelal pruvan...u B.C mam vetrani vyreseno tak ze po cele delce tera je 1cm zasitovana skvira nahore a 8 navrtu dole...v tera neni zatuchlo ani nic takze zatim ok....tuk tuk tuk... u krajtaka bezi tera 6 den takze nemuzu rict zatim...ted uz jenom doparovat :) B.C ma nakonec tera 160x 50 x 70 takze si myslim ze by se tam 2 drobci vesli...layla ma ted 62cm :) Krajtak ma 120x50x50 takze tam by se taky samice vesla urcite :) v kazdem tera je police plus tluste klacky[ty maji nejradsi]...podarilo se mi klacky porezat tak ze vzdy v rohu nebo u prostred je sisri misto ktere se da vyuzit jako police...zatim dobre...jinak u B.C umele kytky hojne je vyuziva jako ukryt...u P.regius pokus o umisteni draceny a jeste te rostiliny s cervenymi kvety co se hojde vyskytuje v paludariich ale vse prestehovval :) takze jsem to vyndal...

Máš hodně malé větrání, to může být časem i problém. Hlavně u těch krajt 12 děr to je tak na přepravku a ne na chovné zařízení. Minimálně bych doporučoval 1/3 boku a podobný otvor ve stropě nebo v zadní stěně. Pak nenastanou problémy s vysokými teplotami a ani třeba zdravotní komplikace (respirační problémy aj.).