Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ovoce vs. zelenina

Sry za OT...
řešili jsme dneska s kumpánama u píva několik děsně důležitejch problémů, NET v mobilu nám nepomohl.... :
1) definuj rozdíl mezi ovocem a zeleninou - vcelku by sme se i dobrali výsledku, nicméně jahoda a ananas nám v tom dělal bordel
2)má kuře (drůbež, ptáci) ledviny?
3) co je ořech? plod, semeno, pecka, jádro. atd...Kam pak petří budák a kešu?, potažmo kokos atd...
prosím moderátory, jestli je to hodně mimo, blokněte to. Nicméně jsme dneska zjistili, že na tyto poměrně prosté otázky nikdo nezná odpověď. Nebo ne takovou, kterou bysme v zápětí nerozbili.
S díky
Zdeněk

Ad 1.) jahoda plus ananas jsou ovocem, podle mne to jsou proste zazite kategorie, ktere uz tak jsou a budou, co je zajimave, meloun se radi mezi zeleninu:)
Ad 2.) ano, i kure,potazmo ptaci, maji ledviny
ad 3.)Dle meho se jedna o plody, ale jist si tim naprosto nejsem, snad se vyjadri nekdo povolanejsi v oboru