Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Boa Constrictor

Dobrý den, koupil jsem tohoto hroznýše(75-80cm) i s teráriem(d.50,v.40,h.40) a chtěl bych se zeptat, do jaké velikosti v něm můžu hada mít?? Zatím se zdá že je s ním spokojen. Ještě bych se zeptal, do jaké délky a váhy v zajetí tento druh dorůstá a za jak dlouho. Děkuji

Hari máš krásné zvířatko,v téhle velikosti bych se nebál mu klidně dávat potkany,nejdřív skus nějakého menšího a pak o trochu většího a uvidíš na jak velkou potravu si troufne,ono se to nezdá jak mají malé hlavy ale tlamajznu dokážou otevřít pořádně.Promin že sem lezu z dotazem ale když se tady řešila ta velikost tak mne by zajímalo kolik let se dožívá hroznýš,já chápu že to záleží na chovu,krmení atd.ale např.pes se dožívá pruměrně 13 let,tak by mne zajímalo kolik had.Skoušel sem pátrat na netu ale nic moc sem nenašel.Taky by mne zajímalo jestli dokážete odhadnout věk hada podle velikosti-já jsem dostal před rokem a pul už většího hroznýše a tet je dlouhý přibližně 1,8m a odhaduji že je asi 3 roky starý,tak co myslíte?

JJ nejstaršímu bylo okolo těch 40 let,mám pocit že v nějaké zoo ...Co se týče toho krmení,tak takovím vodítkem je že by potrava měla být asi tak silná jak je nejširší hadovo tělo ...Těžko říct jak ho často krmit je to inviduální,ale poznáš to jak mile ti začne šmejdit po tera ...Jinak průměr věku u B.c. bych bral kolem těch 20let,ale opět to záleží na mnoha faktorech,krmení,podmínky atd ...