Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Optimalni vyska teraria pro Lampropeltis mexicana nebo alterna?

Ahoj zajimalo by me jaka je optimalni vyska tera pro vyse zminene druhy? podle toho co jsem vycetl je ciste pozemni had takze vyska neni nijak dulezita...popripade muzete mi doporucit jiny druh ktery dorusta podobnych velikosti (do 1.5m)a je podobne nenarocny na podminky k rozmnozeni a zije ciste na zemi? jde mi o to ze mam mistecko na tera ale limituje me vyska moc vam vsem diky za nazory...

Zdravím. Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám zde. Mám opačný problém. Terárko má 60x40x80 cm (dxšxv)a tak se chci zeptat jestli by některý druh korálovky alespoň trochu využíl výšku terka? A ještě jeden dotaz - je některý druh korálovky trochu aktivní i ve dne?

Obávám se, že 80 cm je až zbytečně moc. Mě se sice mexicany i hondurenky sem tam proplazí po větvi, ale 95% času ryjou v substrátu nebo šmejdí po zemi...co se denní aktivity týká, asi nejakčnější co jsem ve dne zažil byly kalifornky, ale ani to nebyla žádná sláva - spíš když byly hladový:-) Rozhodně ale nemůžu mluvit o všech lampropeltis, jelikož nemám u všech zkušenosti v chovu. Literatura jim ale přisuzuje obecně soumračnou aktivitu, tudíž bych byl v tomto směru mírně pesimistický;-)

Vsechny uzovky jsou ok, ja bych doporucil vsechny a asi i vic nez koralovky :) Me totiz koralovky neprirostli moc k srdci, i kdyz mam skupinu L.t. sinaloe... Ve dne jsou aktivni vsechny, jen bimaculata a dione jsou casto i soumracne. Co se tyce sehnani, tak C. helena vcelku bezne, E. bimaculata zacinaji byt take castejsi (sam mam v inkubatoru 6 vajec :)) a E.dione bohužel až tak časté nejsou, bývalo to lepší - kdyby někdo věděl, mám zájem :) Z mé zkušenosti bimaculaty lezou všude možně :) Helenka je furt zalezlá, stejně jako radiaty. Na větve by Vám mohla lést E. schrencki, coz je krásnej had (a teď zrovna se mi zase pářejí :)).

Další možnost je terárko rozdělit, jak je psáno výše a vesel můžete chovat dvě skupiny korálovek :)

VH

Samozřejmě pro každý typ terária lze najít vhodné chovance. Bohužel v tomto případě se mezi užovkami nabízejí nádherné, ale poměrně drahé a pro začátečníky nevhodné druhy, jako je Rhynchophis boulengeri, Rhadinophis prasina, Rhadinophis frenatum, případně americká Senticolis triaspis a spousta druhů s opistoglyfním jedovým aparátem.

No, když to tak pročítám, tak asi bude nejlepší, když udělám menší rošádu a úpravy a pro nového hada nechám terko po agamě 80x50x50 (stejně už tam má málo místo). To terko má ale zadní stěnu z polystyrénu potaženého lepidlem a opískováno, takže nejde moc omývat. Je to potřeba před umístěním hada potáhnout ještě jednou vrstvou (aby necítil pach ještěrky) nebo to třeba za týden, dva vyčichne?
Pro VH: kdy předpokládáte, že by se mohly líhnout ty bimaculaty a jakou máte barevnou formu? Vzdálenost asi nebude problém, taky jezdím do Brna na burzy. Ještě k té jejich aktivitě to bylo myšleno, že jsou vidět ve dne i za soumraku nebo jenom za soumraku?