Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pochlubte se - hroznýši a krajty XII.

zalozim pokracovani, protoze jedenactka se mi uz nacita celkem dlouho, doufam, ze nevadi:-) Tak sem dam aspon murinusku a molurusku na zacatek:-) Potom mozna pridam ostatni chcipaky;-)
Vypada malej, ale je zasmodrchanej, kdyz se natahne, tak to je lepsi:-D
[http://i71.photobucket.com/albums/i129/Lachesis_CZ /milacci/IMG_4008.jpg]
[http://i71.photobucket.com/albums/i129/Lachesis_CZ /milacci/IMG_4011.jpg]
A cesrtve po svleku. Ale co me prekvapilo bylo, ze na hlave se mu po svleku objevily mista, ktery mu zbelaly... Napred sem si myslel, ze si strh supiny a je to maso, ale pote sem zjistil, ze supiny jsou OK, ale jsou bily. Ale nevypadaj nak namokvany nebo neco, jenom proste zbelaly. Moc to na fotkach videt neni, ale snad aspon neco. Jedno misto je vepredu na hlave mezi tou ruzovou sipkou a druhy je na pravym strane hlavy v ruzovym pruhu... Nevite, co to muze byt?
[http://i71.photobucket.com/albums/i129/Lachesis_CZ /milacci/IMG_4028.jpg]
[http://i71.photobucket.com/albums/i129/Lachesis_CZ /milacci/IMG_4030.jpg]

loading...

Vím, že to sem nepatři, ale v jednom Brněnském zverimexu jsem objevil, jak je v nabídce, dle mého názoru Krajta Tmavá pod názvem Krajta Královská. I ten popisek mi příde takový zkomolený...No, člověk který věří, si může v očekávání cca 1,40m dlouhého jedince pořídit 3metrového.

[http://img18.imageshack.us/img18/9859/dscn4469y.jp    g]

[http://img218.imageshack.us/img218/7010/dscn4474.j pg]

Všude se píše, že jsou to převážně pozemní hadi

:-D Jde o to, co čtete... Lezou rády a hlavně se rády schovávají do dutin stromů (nejen stromů, prostě se rády schovávají, ale to ostatně většina hadů)..

To terárko je přechodné, než trochu povyroste a výška je 80 cm.

V tomhle se to mláďátko ztratí, tam by mohla být i dospělá. Určitě bych jí tam přidal nějakou silnější rozsochatou větev i výš než do půlky.

@ Jana:
tak tohle tera je dobré tak pro chamíka. a to lezení by se pro ní mohlo opravdu stát osudným ... ještě by to chtělo úkryt. A nějak nechápu, kde se had má vyhřívat. možná proto je tak nahoře nad lampou - že je tam teplo. Pochybuju, že dole je místo s 35 st. C. a zároveň i s 24 st.C .

Nedělejte z nich takové zoufalce, pokud to nejsou jen rovné hladké větve, tak jen tak nespadne, možná z těch odkůrovaných, holých (aby tam náhodou nebyl "brouček"). Mladé regiusky prostě rády lezou. A právě víc větví je lepších, aby se mohla vždy někde uchytit a nenatahovala se nad velkou volnou plochu (to pak spadnout může) a taky by bylo dobré, kdyby některé větve byly tam nahoře nad lampou u stropu, kde bude teplíčko, protože tam určitě bude ráda ležet. Ale jinak na těch větvích pod žárovkou bude teplo (možná až moc, 10 cm pod bodovkou 40 W se to tak nahřívá, že na substrátu neudržím pomalu ruku...) taky, ale na malém prostoru (bodovka), zatímco pod stropem je teplo ve větším prostoru. Jinak i pokud spadne na vrstvu substrátu, tak nic moc nehrozí.

To terárium je pro chamíka, pro krajtu mám větší, ale zdálo se mi pro ni zatím moc velké. Úkryt má dole - kůra a ještě tam má misku s rašeliníkem. V sobotu odpoledne se vyhřívala na větvi pod žárovkou, ale od neděle je nahoře. Takže myslíte, že mám tu větev dát víc naležato, aby se nedostala víc než do poloviny terárka?

Mne sa pacia tie co bud bielu nemaju vobec (takmer) alebo ju zas maju rovnomerne, ja uz som raz taky :) Skoda ze nemam fotu regiusky co sme dotrepali minuly rok z Poltenu. Bielu nema v kresbe tusim vobec a skrvny su pekne zlte (uplne svetlohneda). Stala 60eciek a neskor sme videli velmi podobnu (aj ked kusok krajsiu) za cca 3x taku cenu :D