Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílé myši/barevné myši/mastomyši ?

Ahoj,
pročetla jsem si diskuze o myších.
Přemýšlím o vlastním odchovu myší pro korálovku.
Poradíte prosím, prosím který druh myší zvolit? O pořizovací cenu ani tak nejde. Raději bych nějaké, které míň smrdí (budou v obytné místnosti; čístit je samozřejmě budu, jen abych nemusel každý den) a také které nejsou nějak extra náročné. Počítám s krmením směsí pro ně určenou + kvalitní psí granule + ovoce a občas nějakej ten moučňák.
Dřív jsme chovali bílé laboratorní myšky. Ale to nebyl takový výběr jako dnes.
Tak prosím poraďte co je nejvhodnější. Nebo sdělte vaše rady a zkušenosti.
A ještě jednen dotaz. Co v době dovolené? Víc jak na týden se pryč nedostanu a to bych jim dala jídlo i vodu, to jim vydrží. Dřív jsme to tak také dělali. Žrádlo do krmítka a vodu do 2 velkých napáječek. Je na ten týden potřeba ještě něco jiného? Pochybuju, že by se mi tchýně statala o myši (jakékoli)

Zdravím, zatím mám zkušenost jen s myšmi bílými a strakatými. Víc se mi osvědčily ty strakaté - rychleji se množí a mají víc mladých. Smrdí ale oboje. Mastomyši by měly smrdět míň, ale to nemohu posoudit. Myši nemám v obytném prostoru, ale v práci v průmyslovém objektu, takže smrad neřeším.
Mám taky jednu korálovku, ale kromě toho větší ještery, a ty přebytky holat sežerou. I tak uvažuju o koupi druhého hada (když se mi tak dobře množí :-).

Zatím ještě nevím co budu chovat.
Ale pokud myši, tak asi barevné. Už jen kuli tomu, že jsou zajímavější než bílé. Ale uvidíme.
Přžebytky by případně byli pro bráchu mé kamarádky. Také má dvě korálovky, agamu a nějakého trnoještěra (nebo tak něco). Jinak ale není vyloučeno, že zůstane jen u jednoho hada

Pokud si chceš krmné hlodavce chovat přímo v bytě, např. v obývacím pokoji, doporučuju mastomyši, protože ty opravdu tolik nesmrdí. Lépe řečeno nesmrdí myšinou. Začnou být cítit tak za týden, kdežto o klasických myších, ať barevných nebo bílých víš už druhý den. S plodností jsou na tom taky lépe než normál myš. Ale jsou o něco agresivnější než myši, ale to taky není pravidlo. K té dovolené: Na tohle je dobrá T3 nebo T4 bedna. Zasypeš krmítko a žrádlo ti v něm vydrží týden v pohodě. No a dáš jim tam 2 napáječky, klidně větší a máš taky vystaráno na týden;-).