Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu ohledně Agalychnisky

Čaute, potřebuji poradit, taky mám jednu agalychnisku a asik tak před týdnem se jí u zadku objevilo malé vajíčko a zdá se mi, že žabka přestala žrát a hubne. Mám ji od vánoc a kupovali jsme ji malinkou, takže si myslím, že pohlavně dospělá ještě nebude. Vůbec nevím co to znamená, prosím poraďte. Díky

se jí u zadku objevilo malé vajíčko a zdá se mi, že žabka přestala žrát a hubne.

Řekl bych, že půjde nejspíš o vyhřezlou kloaku nebo střevo, obojí je obzvlášť u žab dost problematické a těžko se to napravuje. Způsobeno to může být nevhodnými teplotami, vlhkostí, nevhodnou stravou (např. monodieta), nemocí (např. vnitřní paraziti, nějaká vnitřní infekce) a nebo kombinací několika faktorů. Problém je, že na dálku se dost těžko zjišťuje čím to je. Také se z každým dalším dnem snižuje pravděpodobnost nápravy. Je třeba zkusit nějakou změnu podmínek (snížit mírně teplotu, zlepšit větrání. Veterinář zřejmě moc nepomůže, ale od věci by nebyl, ovšem musí trochu tušit...

ach jo a to jsem se ji snažila poskytnout tu nejlepší péči. Vajíčko už ji zmizelo, ale stále ji něco trčí od zadku. No teplotu jsem se snažila udržovat nad 22 stupni, rosím ji skoro pořát, navíc má v akvárku nádobku na koupání, no a krmím ji cvrčkama, tak zkusím dát něco jiného, snad to sežere. Děkuji za radu.