Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pralesničky

Zdravím všechny, jak se mám zbavit plísně v teráriu s pralesničkama? Plíseň se objevuje na kořenech které jsem koupil v akvaristice a nevím jak se jí zbavit. Vždy když je umeju a vyvařím ve vodě tak je chvíli klid ale do pár dnů se tam udělá nová - všude jsem četl že pralesničky jsou háklivé na jakékoli chemikálie, tak tam nechci nic ''lejt''. Díky Pavel

Zneužiji tento univerzální nadpis a budu pokračovat :)

Chtěl bych se zeptat na pomáhání pulcům z ochranného obalu štětečkem.
Nemám o tom příliš informací protože u Phyllobates Vitatus je podle mě zbytečné vyndavat snůšky z terária.
U mě celkový vývoj probíhal v teráriu.O snůšku se staral sameček až do přenesení do jezírka.Ve stejném jezírku se pulci vyvinuli až do konečné proměny.
Je pravda,že se stanou nehody typu "sameček nepřenese všechny pulce a nebo celou snůšku z listu žabky sklepou do substrátu kde zajde".
To mě ale nikdy netrápilo a o počet odchovů mi nejde.

Nově se ale budu pokoušet o množení azuretek,kde je situace úplně jiná.
Tam se o snůšky musí starat chovatel a tak jsem to začal trénovat právě na Phyllobates Vitatus.
Co čert nechtěl,hnedle u první snůšky problém :-D
Z 12ti vajec se konečné proměny dožilo 8.To by ještě šlo.Ale co mě zamrzelo,je že jen 4 se dokázali sami dostat z "vajíčka" +- naprosto ve stejnou dobu.
U zbylých jsem čekal další 4 dny a zatím co pulci rostli opozdilci se mi přestávali líbit.
U jiného chovatele jsem okoukal řešení tohoto problému pomocí štětečku a tak jsem udělal zdárně to samé.
Nicméně už nevím,proč se to stalo,jestli je to běžné a jak často se to stává ??
Máte stím skuženosti?? Je to normální a nebo by se to nemělo stávat?

Omlouvám se za to zdlouhavé popisování.

prve znasky su slabe,casto malo oplodnene,pripadne slabe pulce,pokial su vsak silne,normalne,zdrave,pomahat von im urcite netreba,vajicka po prelozeni ,napr. z filmovky,do vhodneho kelimku,s vhodnou vodou,uz netreba riesit.ak nevedia opustit obal,su bud slabe,alebo voda nemusi vyhovovat,samozrejme aj teplota,ale ta skor suvisi s dlzkou vyvinu ... osobne som vajicka odoberal ,neh sa dari .