Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XYLOTRUPES GIDEON SUMATRENSIS

Dobrý den.Začínám s chovem nosorožíka Xilotrupes gideon sumatrensis.Slyšel jsem že se prý mají samec a samice chovat odděleně a připustit pouze na páření.Kdyby se prý samec rozzuřil mohl by samici i zabít.Je to pravda? A ještě se chci zeptat kolik cm půdy potřebuje samice na kladení vajec a jak jsou vajíčka velká? Děkuji.

Kdyby se prý samec rozzuřil mohl by samici i zabít.Je to pravda?

No to pochybuju, čím by ho tak moc mohla rozzuřit, že by mu okousala banán...:-D
Chovají se většinou 1 samec a 2-4 samice nebo i více samců, ale je třeba mít větší nádrž a více krmných míst.

A ještě se chci zeptat kolik cm půdy potřebuje samice na kladení vajec a jak jsou vajíčka velká?

Uvažujte alespoň o 10-15 cm vrstvě substrátu (dubová nebo buková listovka s trouchem z listnáčů).
Vajíčka jsou takové antiperle.

zdar :-DKrokošova odpověd je správná,ale má 2háčky:-D:-D1.ten banán není nic moc,doporučuji udělt kašičku s Glukopurem,jinak hrozno,pokud je možnost tak mateří kašičku apod.2.tady to bude trochu o úvaze.Pokud je ten 1,0 F10000 a nemá pořádný rohy bude to o.k.jinak pokud se nebude chtít 0,1 pářit může se stát,že má smůlu,normálka ji proštípne.Krokouši tobě mohu přivést ukázat možná i 20ks.0,1 jak dopadly,xylo je tam pár zbytek Dynastes,Megasoma,Chalcosoma,Allomyrina.jj Kdepal jsi se flákal o burzu???měl jsem tam pár krabic s broukama:-D