Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nežere...

Zdravím,
za prvé bych vás chtěla poprosit o určení druhu želvy. Myslela jsem si, že jde o želvu mississipskou, ale teď jsem zase na vážkách. Proustudovala jsem několik odborných knih, ale nemůžu ji určit. viz přiložené fotografie
A za druhé. Nedávno jsem řešila problém s očima, neviděla. To jsem ale vyřešila teplou vodou, vyplachování heřmánkem a kapkami do vody. Teď už zase vidí perfektně. Ale poslední týden se chová divně. Je pořád jenom zalezlá pod hladinou v nejtmavším místě, nežere, na souš a světlo vůbec nevylézá. Vodu má kolem 23 - 27°C. Když jí vyndám ven, tak je docela čilá, utíká se schovat někam do tmy. Zkusila jsem ji dát do akvárka žížalu, ale jediná reakcí bylo, že se jí bála. Od Vánoc vyrostla zhruba o 1 cm na šířku i délku a byla docela dravá. Nevím si rady... Poradíte, prosím?
Děkuji Tereza

dobry denscripta scripta, mam dotaz mam ze zverimexu dve male zelvicky nazev je scripta scripta,a nechteji mi zrat dala jsem jim hovezi maso aji kureci ani jedno se nedotkli a kdyz jim tam dam cervika nebo franuli tak taky nic mame je od 20.9.a porad nezerou uz nevime co snima ale jinak jsou zdravi dekuji za odpoved