Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo hermanni - osvětlení

Ahoj, potřebuji poradit jakou mám koupit žárovku či výbojku(pls odkaz) pro tento druh na vyhřítí do terária o rozměrech 90x40x40cm budu mít mládě želvy zelenavé. Nikde mi nikdo nedokázal pořádne odpovědět.
díky Michal
Změna předmětu, původně: Testudo hermanni ??? (halapremek)

Já mám v terárku jen 60wžárovku a želvičce to stačilo(bylo pod ní od 35-40 stupňů),mám terko stejně velké.Pokud budete dávat želvíka do výběhu,bude mít D3 ze sluníčka a to je k nezaplacení.
V sobotu si taky dovezu mládě želvy zelenavé 1rok staré a budu mít jen tu žárovku.Samozřejmě,někdo používá UVB a UVA zářiče,ale já Vám stímhle neporadím,to nechám na jiných,kteří tomu rozumí:).

AHOJ PORADÍTE MI, JESTLI NĚKDO MÁ ZKUŠENOST S TÍM, ŽE MOJE ŽELVA JE ZDRAVÁ, ROSTE ATD. ALE TED POSLEDNÍ DOBOU TO V NÍ HVÍZDÁ, NEBO PROSTĚ JAK DÝCHÁ TAK JAKOBY PÍSKALA. NEVÍTE NĚKDO ČÍM TO JE A JESTLI MÁM NAVŠTÍVIT NĚJAKÉHO ZVĚRÁKA? NEVÍM, JESTLI SE TO ČASEM SROVNÁ NEBO JESTLI TO NĚJAK LÉČIT.RÝMU ANI NASTYDLÁ NENÍ. PŘEDEM DÍKY TOMASOVAMICHALA@seznam.cz:-/