Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo hermanni - osvětlení

Ahoj, potřebuji poradit jakou mám koupit žárovku či výbojku(pls odkaz) pro tento druh na vyhřítí do terária o rozměrech 90x40x40cm budu mít mládě želvy zelenavé. Nikde mi nikdo nedokázal pořádne odpovědět.
díky Michal
Změna předmětu, původně: Testudo hermanni ??? (halapremek)

Já mám v terárku jen 60wžárovku a želvičce to stačilo(bylo pod ní od 35-40 stupňů),mám terko stejně velké.Pokud budete dávat želvíka do výběhu,bude mít D3 ze sluníčka a to je k nezaplacení.
V sobotu si taky dovezu mládě želvy zelenavé 1rok staré a budu mít jen tu žárovku.Samozřejmě,někdo používá UVB a UVA zářiče,ale já Vám stímhle neporadím,to nechám na jiných,kteří tomu rozumí:).

AHOJ PORADÍTE MI, JESTLI NĚKDO MÁ ZKUŠENOST S TÍM, ŽE MOJE ŽELVA JE ZDRAVÁ, ROSTE ATD. ALE TED POSLEDNÍ DOBOU TO V NÍ HVÍZDÁ, NEBO PROSTĚ JAK DÝCHÁ TAK JAKOBY PÍSKALA. NEVÍTE NĚKDO ČÍM TO JE A JESTLI MÁM NAVŠTÍVIT NĚJAKÉHO ZVĚRÁKA? NEVÍM, JESTLI SE TO ČASEM SROVNÁ NEBO JESTLI TO NĚJAK LÉČIT.RÝMU ANI NASTYDLÁ NENÍ. PŘEDEM DÍKY TOMASOVAMICHALA@seznam.cz:-/

na živé exotice v ládví se dá sehnat kvalitní výbojka za 1600 - já ji bohužel nemám, před nosem mi ji vykoupili:( ale pokud bude želva převážně venku, tak by obyčejná šedesátka měla stačit, já nějaký čas svítila obyč šedesátkou + linární UV zářivkou (na netu jsou dost pomlouvané) a v poho, ale želvy byly v jižně orientovaném pokoji - ted jsou na východě a zjevně nestačí ani drahá oteplovací žárovka + drahá UV zářivka, želvy jsou aktivní jenom dopo, kdy se tak akorát nažerou a jdou zas chrnět, na balkon je bohužel budu moc dát až za měsíc:-(

potřebuji poradit jakou mám koupit žárovku či výbojku(pls odkaz) pro tento druh na vyhřítí do terária o rozměrech 90x40x40cm

Nikde mi nikdo nedokázal pořádne odpovědět.

Těžko někdo poradí, když nevíme, jak terárium vypadá, kolik a kde má větrání. Je třeba vyzkoušet, použít normální nebo reflektorové (bodové) žárovky různých watáží a v různých výškách. Optimální teplota na substrátu pod žárovkou by měla být okolo 35 st. a okolní teploty v teráriu by měly být mezi 20-25 st. Měla by stačit 40 w bodovka cca 15-20 cm nad substrátem. Pokud ovšem budete chtít výbojku z UV B, tak nejslabší watáž něčeho solidního je 70 W (Bright sun), takže by musela být výš a terárium velmi dobře větrané, lze ji koupit např. na www.terashop.cz.

Ahoj,
nevím nakolik je to aktuální, ale tahle firma po celé evropě stahovala svý UVečka z trhu kvůli keratokonjuktivitě - ale teď vůbec nevím, jestli se to týkalo i těchto výbojek, takže nechci strašit ani nějak poškozovat firmu Namiba Terra. Můžeš mi prosím napsat na michaelcapek@reptile.cz ? chtěl bych se zeptat na pár věcí. Předem moc díky Mike.

Zdravím,
osvětlení resp. vyhřívací žárovku mám reflektorovou 25W (OSRAM) - úplně vyhovující a nezepomeňte, že svítí celý den(od probuzení do spánku:-)) a jako náhradu sluníčka používám 15W žárovku (Sun Glo) Daylight lamp (ODKAZ http://www.aquatica.cz/shop/sun-glo-daylight-15w-p -391.html?zenid=e20ada297d88d7209db3b422c4e4f48e), vše plně dostačující. A hlavně za super ceny dohromady obě žárovky stojí kolem 150 kaček :-).

Ptáte se co použít jako zdroj tepla pro jedno mládě želvy zelenavé?
Pokud nemáte žádnou možnost umístit želvu do venkovního výběhu nebo na balkon či terasu, kde se o dostatečné teplo a UV postará slunce, bude vám bohatě stačit obyčejná reflektorová cca 40W žárovka. V takovém případě je ale potřeba zajistit želvě dostatek vit. D3, buď alespoň občasným sluněním nebo přímým podáním vhodného přípravku.
Druhá možnost je ponořit se do současné nabídky různých tepelných zářičů a UV zdrojů a vybírat, je to celkem úplně jedno jaký zdroj vyberete. Časem velice pravděpodobně zjistíte, že jste se ve výběru stejně netrefil.
Samozřejmě, nepřekáží-li vám použít pro jednu malou želvičku výbojky které se pohybují v cenách nad cca 1200,- se spotřebou 100 - 300W a pravidelně je měnit, budou jakžtakž stačit. Alternativy těchto zdrojů v podobě zářivek nemá cenu kupovat.