Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - krmení

Dobrý den,
Mám hroznýše královského, cca 70cm dlouhého, stáří kkolem 7 měsíců. Zajímalo by mě jak často bych měl krmit. Kamarád mi poradil abych ho nakrmil vždy až po tom, co vyvrhne zbytky. To u toho mojeho trvá mezi 3týdny až měsíc. Nedávno sem ale našel článek kde se píše, že podobně starého hada krmí přibližně jednou týdně.
Díky za odpověd.

Ahojky.Pořídil jsem si hroznýše královského,kterému jsou 4 měsíce a měří zhruba 60 cm.Krmím ho jednou dospělou myškou po8-10 dnech.Jen nevím,jak dlouho mu bude tahle forma krmení stačit.Mohl by mi někdo poradit s krmením do budoucna? Nějak se mi ho nechce krmit potkanama,protože by mi ho mohli pokousat a to bych opravdu nerad.Někde jsem se dočetl,že by mu mohli stačit 3-4 myší na 4 týdny.jen nevím,od jaké velikosti hada tak krmit.Za radu předem moc díky.Jindra

kolen těch 60 cm to byla 1 velký myš, nebo 2 menší 1x týdně až 1x 2 týdny ... jak kdy. Kolem 70 cm a víc dávám menšího potkana tak 1x 2 týdny a pokud mi zbyla myš a dostal jí k potkanoj, tak měl 3 týdny dietu... Jinak potkani dávám mrtvý. Několikrát se mi stalo, že had byl pokousán, tak nic neriskuji. Stejně na potkany budeš muset u hrozna přejít. Protože by jsi ty myši tam mohl později házet lopatou, co jich sežere. :-D