Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš královský - krmení

Dobrý den,
Mám hroznýše královského, cca 70cm dlouhého, stáří kkolem 7 měsíců. Zajímalo by mě jak často bych měl krmit. Kamarád mi poradil abych ho nakrmil vždy až po tom, co vyvrhne zbytky. To u toho mojeho trvá mezi 3týdny až měsíc. Nedávno sem ale našel článek kde se píše, že podobně starého hada krmí přibližně jednou týdně.
Díky za odpověd.

no snad to byl přeťuk nedovedu si představit že by had mohl vyvrhnout po měsíci to snad nejde ne?Vyprázdil je to správné slovo ne?jinak já svýho 75cm dlouhýho hrozňu krmim vždy když vidim že strávil a začíná hledat(šmejdit) i přes den po téráriu chovu zdar

Jo tady sem se asi sekl ... kamarád co chove užovky mi říkal že mu zbyky myší vyvrhujou a prý je to normální ... tak sem z toho usoudi že u toho mého prcka to bude stejně. A taky sem toho mojeho ještě při vyprazdňování neviděl tak proto ta chybička.

Takže hadik mi teda nic nevyvrhuje a vyprazdňuje se normálně, naposledy mu to trvalo cca 20 dnů... někomu se vyprazdňuje i do 10 dnů ... v čem může být ten rozdíl ?

Zdravím, dovolím se připojit s dotazem. Sestra si koupila mládě hroznýše - imperator. Jak velkou doporučujete dát první potravu? To mládě je 14 dní staré, teď se bude svlékat. Prodávající jí řekl, že má dát skákavku, ale to se mi zdá moc. Měřit může tak max. 30 cm. Osobně bych to viděla tam na 7 až 10 dní staré myše, které by tam mohlo být i přes noc aniž by hadovi hrozilo nebezpečí.
Předem dík.

Předpokládám, že mládě bude mít alespoň 35 cm, jak bývá u hroznýšů zvykem. Nabídnul bych mu osrstěnou myšku krátce před odstavem, případně můžete dát i to osrstěné myše. Jinak bych jen dodal, že prodávat někomu 14 denní (spíš ještě mladší, když jde teprve do svleku) mládě je dost neetické, tak doufejte, že vše zvládne a začne bez problémů žrát a trávit. Myšku nabídněte hadovi až po svleku (předpokládám, že se již zakalil, když píšete, že se bude svlékat).

Hroznýš byl zakoupen jako týdenní, takže teď by mu mělo být 14 dní. Myslím, že to bylo ve čtvrtek když sestra psala, že se zakalil. Počítám do týdne by se měl svléknout a samozřejmě teprve potom ho zkusíme nakrmit. Mimochodem to byl "nešťastný dárek" pro manžela, myslela si, že mu tím udělá radost. Jenže švagr ho nechce, protože "žere myši", takže ho bude muset nejspíš prodat. No a prodávat nerozkrmené mládě se nám příčí, takže ho zkusíme rozkrmit. Snad se nám to podaří.

Ahojky.Pořídil jsem si hroznýše královského,kterému jsou 4 měsíce a měří zhruba 60 cm.Krmím ho jednou dospělou myškou po8-10 dnech.Jen nevím,jak dlouho mu bude tahle forma krmení stačit.Mohl by mi někdo poradit s krmením do budoucna? Nějak se mi ho nechce krmit potkanama,protože by mi ho mohli pokousat a to bych opravdu nerad.Někde jsem se dočetl,že by mu mohli stačit 3-4 myší na 4 týdny.jen nevím,od jaké velikosti hada tak krmit.Za radu předem moc díky.Jindra

kolen těch 60 cm to byla 1 velký myš, nebo 2 menší 1x týdně až 1x 2 týdny ... jak kdy. Kolem 70 cm a víc dávám menšího potkana tak 1x 2 týdny a pokud mi zbyla myš a dostal jí k potkanoj, tak měl 3 týdny dietu... Jinak potkani dávám mrtvý. Několikrát se mi stalo, že had byl pokousán, tak nic neriskuji. Stejně na potkany budeš muset u hrozna přejít. Protože by jsi ty myši tam mohl později házet lopatou, co jich sežere. :-D

1) stačí
2) podle svlečky nic neměř. je vždy delší než had.
takže pokud má svlečka 81, je možné že had má třeba jen 70 cm ;-)
3) nejlepší na sledování růstu je vážit hada na kuchyňský váze... délka se měří fakt blbě.
Moje BC na 3 měsících měla 105 gramů a délku asi 65 cm ;-)

Krmím taky jednou týdně.Dneska dostal fakt docela velkou myš,až jsem se bál,jestli ji vůbec polkne,ale je to kluk šikovnej a poradil si.No co se týče velikosti,respektive délky,tak ten můj měří 62 cm na 5 měsících.Měřím ho tak,že když se celý natáhne v terárku,udělám si značku a pak měřím.Je to celkem přesný a nemusím se s ním dohadovat,jestli má chuť se natáhnout,nebo ne:-)Vážit jsem ho zkoušel taky,ale nedal si říct,aby byl alespoň na chvilku v klidu.A digitální váha to pak fakt nezvládá....

Podle mě je nejlepší co se týče velikosti potravy postupovat následujícně- dám malou myšku a když vidím, že jí bez problémů slupne, tak dám o kousek větší. Když jsme si přivezly Veraruzy tak jsme si říkali jací jsou to drobečci a koupili jsme jim miniaturní skákavky- ted cca po dvou měsících a jednom svleku dáváme skoro dospělou - omráčenou myš- protože jí zdlábnou bez jakýchkoliv obtíží. U našeho 120cm imperátora již krmíme dospělým potkanem- manžel ho omráčí a pak mu ho podáme na pinzetě. Napoprve sem se bála, když sem viděla velikost potkaního pozadí a Borisovu hlavu- že to vůbec nemůže polknout, ale opak je pravdou- oni umí co se týče velikosti snědené potravy opravdu překvapit.