Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Phrynosoma platyrhinos- ropušník. Prosím poraďte

Dobrý den,chtěla bych poprosit o jakou koliv radu k chovu ropušníka,Phrynosoma platyrhinos,hlavně potrava,jak se krmí mravenci,utíkají mravenci z terárka?a co kyselina mravenčí a kde ji sehnat,dokáže nahradit mravence a v jakém množství ropušníka krmit,no prostě vše co víte ... prosím :-):-):-) a předem moc děkuji Tutek
Změna předmětu, původně: PHYNOSOMA PLATYRHINOS - ROPUŠNÍK prosím poraďte (halapremek)

predpokladam, ze zkusenosti s teraristikou veskere zadne, ze?
Ropusnici jsou pomerne narocni chovanci, bohuzel diky importum a soucasne jejich aktualni, nizke prodejni cene, pocitam, ze jich spousty padnou za obet vlastni krase a bizarnosti...
doporucuji prostudovat zahranicni weby, treba i za pouziti google translatoru(prekladace), pochybuji, ze by zde tyto zvirata nekdo choval a mel tedy s nimi zkusenost...
Hodne stesti a dejte vedet jak se to bude vyvijet.)
EDIT: ted koukam na reptarium a zda se, ze je par lidi chova. zkusil bych tedy kontaktovat s prosbou o pomoc a radu je. Otazkou ovsem je, zda budou ochotni sve know-how prezentovat.
Hodne stesti:)

jo jo zkušenosti mám ,chovala jsem hodně druhů gekonů,agamu,chameleona,kdysi leguána,teď nějaké žabky ,ale tento druh je pro mě trošku oříšek a prostě jsem to riskla a koupila ho a chci ho udržet,terárko a vše kolem mám super,mluvila jsem s člověkem co je pozoroval ve volné přírodě,takže jak žijí vím,jen ta potrava :(

Co vím já, tak se za použití opravdu kvalitního světla(bez výbojky to asi nepůjde), nočních poklesů, zimování a sezonního krmení mravencema chovat dají.Ovšem, všechny mravence nežerou.Stálé krmení mravencema naní nutné, přijímají bez problémů i cvrčky.Rád bych si je někdy pořídil, ale zatím si počkám....
Edit: Někdo by měl upravit název vlákna;-)

Nevím, jestli je na to tady ještě někdo zvědavý, ale jiný známý mravencožrout moloch ostnitý podle údajů z literatury denně zkonzumuje okolo 2 500 až 5000 mravenců a jak tohle množství chcete obstarat? A k té kyselině mravenčí, je určitě rozdíl mezi kyselinou dodanou z laboratoře a kyselinou, kterou získá z těla požíraného mravence, ne? A ještě něco, prý potřebuje opravdu solidní dávku UV záření.

ale jo ještě koukám co tu někdo připíše,množství mravenců problém není,už jsem si našla mraveniště tady kolem dokola,bydlím u lesa a kousek jsou louky,takže paráda,mám psa tak venku jsem pořád,abych je pravidelně nabrala,teď spíš řeším problém,že ty mravence nežere:-( a přitom je to ten druh co byl doporučovaný,ale cvrčky si dává,tak nevím .......

Ja len btw, pred pár rokmi, teraz snáď už nie som taký sprostý, som si kúpil ropušníka, samozrejme import. Až keď bol doma, so msi začal zisťovať podmienky chovu. V slovenčine alebo češtine skoro nič nebolo alebo som zle hľadal, tak som si začal dopisovať s jedným Nemcom, co má o nich aj stránku. Ten mi v tom, čo som z jeho nemčiny rozumel, napísal, že kyselina mravčia je somarina a nikdy nepoužívať, najlepšie je od jar do jesene voľný výbeh s prístupom k mravenisku a v zime zimovanie. Mal na stránke, už neviem názov, aj pekné fotky odchovov....ropušník žiaľ, aj preto, že bol chovaný v terárku skapal.

před časem jsem je měla, udržela jsem je asi 1,5 roku. Kyselina mravenčí je hloupost, oni ji nepotřebují, naopak.. tam je zásadní problém v tom, že oni jsou uzpůsobení k požírání velkého množství kořisti s velkým množstvím balastu a malou výživovou hodnotou, což když jsou krmení cvrčky tak je přesně opak, takže se zatuční a exnou na zatučnění. Když se krmí mravenci, zrnokazama a jenom minimem mikro cvrčků, tak fungují dobře. Já o ně právě přišla, když jsem nějakou dobu nemohla sehnat mravence a zrnokazy, tak jsem jim musela dávat menší střeďáky cvrčky, tak sice je nadšeně žrali, ale brzo na to chcípli na zatučnění. S kterým celý rok a půl předtím absolutně neměli potíže.