Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seschlá špička ocásku..

Zdrávím, v neděli jsem si domů přivezla leguána, je to prcek, má 2 měsíce a asi 25cm i s ocasem. Včera jsem si všimkla, že kousek ocásku má seschlý, zabýrá to asi 5 cm ocásku. Zatím ani nejí, neviděla jsem ani pít. Nedá se vzít do ruky, polehává pod poličkou, kde má asi 25°, občas vyleze na ohřevné místo, kde je tak 35°, jinak celková teplota je kolem 29°. Terárko je velké 70×50×50 (v,š,d), jako podklad nemá nic, mám tam akorát nalepenou tapetu. Fotky bych vložila, ale nevím jak

Já teda nějak nevidím tu seschlou špičku ocásku... ::) Terárko taky není moc ok. Nedivím se že mu tam není fain. Co se týče lega - klasickej ,,faremní´´ import ( jak jinak ). Pokud chceš poradit a vše zařídit co nejlíp dle rad, poslouchej Mika! ;-)

ps: Ta sra.ka co má na ocase je co?::)

Mě se ten ocas zdá taky v pořádku, to, že je na konci tmavej je spíš další pruh "žíhání". Terárko by chtělo zakrýt aspoň ze dvou stran třebas tapetou nebo plakátem s něčím zeleným, ať se tam necítí tak na ráně, víc větví a kytek, jinak bych to neviděl tak tragicky :-) je potřeba mu dopřát aspoň špetku soukromí, takhle je tam jak ve výloze a mohl by být moc stresovaný a nežrat, už teď je to docela hubeňour.

Ja si myslim,že misky su zbytočne velke-možno skresluje foto a tiež sa mi nezdaju svetla,vymenil by som za kvalitnejšie,chvost sa mi vidi normalny,k tomu kŕmeniu-mne trvalo asi 3 tyždne,kym začal žrat a poriadne sa rozjedol asi po 3 mesiacoch.a ešte ten pristup zvrchu tiež nie je dobry,bude sa stale bat-moja skusenost-zo začiatku som mal akvarko,vela trpezlivosti prajem:-);-)

Uvidím, jak to bude zvládat ten přístup zvrchu

Ajaj, no nevím - řekl bych, že to spíš zvládat nebude než bude... je to taková známá poučka, že se na ně(nejen) nemá chodit shora a zrovna v tomhle případě bych řekl, že to platí, tak pozor na to. Kdyby z toho byl hodně vyplašenej, tak bych přemýšlel nad terárkem s otevíráním z boku.

Hele, legoš mi už asi 3 dny leží na zemi, dneska ráno se teda posunul trochu z pod poličky. Má zavřený oči, chrápe jak zařezanej, ale jen mě trochu trápí, že k němu nepronikne skoro žádný světlo a teplota tam taky není nijak vysoká..Vadí to moc ?

ocas je uplne v poriadku skoda ze nemam fotky ako vyzera uschnuty ocas mojmi asi odpadlo 1cm ked sa mu scvrkaval ako madmike mi pisal bolo to slabou vlhkostou zbytky neosupanej koze.uz to je v poriadku.teplotu v terarku mas kolko?30?to je malo ne?skus mu cele terarko prikrit dekou ale svetlo mu nech svietit vecer uvidis ci si nieco zobral z misky.aj od teploty zavisi ako sa bude chovat a hlavne prijimat potravu.moj ked nema teplo tak je tiez skoro nehybny ale ne az tak ako tvoj zvys teplotu malo by sa to zlepsit.a otvaranie pre chameleona z vrchu to je jedno chameleonovy ked podas ruku zvrchu hned na nu vylezie splhaju na najvysie miesta tak sa ani tak neboja ale pre leguana to nie je dobre bude vyplaseny a moze po tebe stale sekat ocasom alebo nehybne lezat kukat a bat sa..

občas vyleze na ohřevné místo, kde je tak 35°, jinak celková teplota je kolem 29°

Pokud je pravda co píšeš v původním příspěvku, tak je to více méně pořádku. Na vyhřívacím místě může mít klidně 40, v prostoru těch 29-30 je akorát a možnost se schladit i na 25-26 stupňů.

Musite do nej chte nechte vy nebo vas veterinar neco dostat. Otevrit mu tlamku a vnutit mu nejaky kousek zradla (casto kdyz se jim vlozi kus listu do tlamky tak ho prekousaji a spolknou i kdyz uz vypadaji takhle. Chce to trpelivost a jemne, ale durazne zachazeni. Nespechat. Dulezite je take zavodnovani. Pokud nepije, tak na tom s hydrataci nebude nic moc. Navsteva veterinare nebude od veci, muze mu dat hydratacni injekce s vitaminy, ktere by ho mohly trochu "nakopnout" (taky to ale neni samospasne). Dalsi (pro oba narocnejsi) moznost je krmeni rozslehanym mixem zeleneho krmeni a presnidavky sondou. Pokud ovsem s podobnymi vecmi nemate zkusenosti - radeji to nechte na nekom zkusenejsim at leguanovi jeste vice neublizite (protrzeni jicnu, uduseni...)